NFZ nie uznaje czegoś takiego, jak rekompensowanie finansowe pobytu w szpitalu. Ich zadaniem jest tylko leczenie i oni za nim innego się nie biorą. Jeżeli chcesz mieć taką rekompensatę, to musisz wykupić odpowiedni wariant ubezpieczenia, który Ci ją zapewni. To nie będzie drogie, a z pewnością pozwoli na podniesienie się po pobycie w szpitalu.

Część osób dostaje wynagrodzenie z ubezpieczenia na wypadek choroby lub rekonwalescencji, część natomiast nie ma takiej możliwości i na czas pobytu w szpitalu traci swoje źródło utrzymania, a tym samym płynność finansowa takiej osoby się znacznie pogarsza. Uchronić się można przed tym tylko dzięki zabezpieczeniu się na tę ewentualność. Do tego właśnie służy ubezpieczenie za pobyt w szpitalu. Można powiedzieć, że jest to raczej nowość na naszym rynku, ale już doskonale się przyjęła i jak widać naprawdę cieszy się zainteresowaniem.

 Wysokość wypłacanej sumy pieniędzy

W ubezpieczeniu takim chodzi o to, że płacimy określoną sumę pieniędzy, a w zamian za to w razie pobytu w szpitalu dostajemy rekompensatę. To wygląda mniej więcej tak, że po skończonym leczeniu szpitalnym piszemy wniosek do ubezpieczyciela przedstawiając mu swój wypis ze szpitala i na jego podstawie oraz na podstawie czasu, jaki w tym szpitalu spędziliśmy, taki ubezpieczyciel ma obowiązek wypłacić nam stosowną sumę pieniędzy. Wypłacona suma zawsze jest zależna od tego, na jaki pakiet się zdecydowaliśmy, czyli tak naprawdę ile płaciliśmy składki. Im więcej składki, tym większe prawdopodobieństwo, że pobyt nie tylko nam się wyrówna ze stratami, ale też na tym dodatkowo zarobimy.

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków jest więc czymś, co z powodzeniem możemy wykorzystywać wtedy, kiedy mamy niebezpieczną pracę lub zajmujemy się dość niebezpiecznym hobby. W takiej sytuacji nasze zdrowie, a nawet życie jest bardziej zagrożone, a to oznacza, że musimy większą uwagę przywiązywać do kwestii swojego bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że z ubezpieczeniem zawsze możemy spać spokojnie, a bez niego jesteśmy bezbronni i skazani na siebie. Nie każdy człowiek posiada dużą ilość pieniędzy, żeby móc sobie pozwolić na wydatki związane z rehabilitacją oraz żeby nie odczuć spadku dochodów w czasie, kiedy jest w szpitalu. To naturalna rzecz. O ile osoby zatrudnione na etacie dostaną 80% pensji, o tyle na przykład samozatrudnieni mają już wiele gorzej i muszą szukać innych sposób na to, żeby się przed tym zabezpieczyć. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zyskuje na popularności w tak trudnych czasach i można powiedzieć, że dzisiaj staje się wręcz standardem.

Dodaj komentarz