Coraz częściej i chętniej wykupujemy ubezpieczenia na życie. Czasem jest to konieczność (zabezpieczenie kredytu), czasem robimy to z myślą o swoich bliskich. Oferta towarzystw ubezpieczeniowych dotycząca ubezpieczeń na życie stale się powiększa. Jakie rodzaje ubezpieczeń mamy do wyboru?

 

Wśród podstawowych rodzajów ubezpieczeń na życie, które oferuje każdy z zakładów ubezpieczeń znajdziemy: ubezpieczenia posagowe, terminowe, na życie i dożycie. Każda z tych polis wyróżnia się innymi cechami, jest także opracowana z myślą o różnych klientach. Poznajmy je trochę bliżej.

Ubezpieczenia posagowe

Czyli ubezpieczenia dla dzieci. Mogą je kupić rodzice, dziadkowie, krewni. Ich wykupienie jest zarezerwowane jednak tylko dla tych osób, które w chwili podpisywania umowy nie przekroczyły pięćdziesiątego szóstego roku życia. Wiele osób chętnie kupuje ten rodzaj polis ze względu na to, że dają one możliwość zabezpieczenia przyszłości dziecka. Po wygaśnięciu polisy, pieniądze są przekazywane dziecku, które może je przeznaczyć na dowolny cel. Jaką sumę dziecko otrzyma zależy między innymi od tego, jak wcześnie zdecydujemy się kupić polisę posagową. Największy kapitał zostanie wypracowany wtedy, kiedy na polisę zdecydujemy się po narodzinach dziecka.

Polisy terminowe

Wybranie tego ubezpieczenia wiąże się z obowiązkiem wskazania osoby, której przypadnie świadczenie po śmierci osoby ubezpieczonej. Osoba, która otrzymuje świadczenie nazywana jest osobą uposażoną. Polisy terminowe zawiera się jedynie na pewien okres. Jak będzie to długi okres, zależy tylko od nas samych. Polisy terminowe sprzedają się wyjątkowo dobrze odkąd banki domagają się, aby ubezpieczenia na życie stanowiło zabezpieczenie udzielonego kredytu.

Ubezpieczenie na życie i dożycie

Rodzaje ubezpieczeń na życieKupimy je w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym, ale oferty poszczególnych towarzystw mogą się między sobą różnić. Nie każda polisa będzie równie korzystna. W przypadku polis na życie i dożycie nie określa się terminu obowiązywania umowy. Są to polisy wybierane przez osoby w bardzo różnym wieku.

Dodaj komentarz