Rodzaje ubezpieczeńBranża ubezpieczeniowa w obecnej chwili stanowi dobrze prosperujący dział gospodarki. Ubezpiecza się bowiem niemalże wszystko. Samochody, domy, mieszkania. Coraz częściej wykupujemy również ubezpieczenia sprzętów, jakie posiadamy w domu. Ich wartość jest coraz wyższa, więc warto dbać o ewentualne ubezpieczenie. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego wykupywane jest stosunkowo często.

Zabezpieczenie mienia

Często sprzedawcy sprzętu elektronicznego oferują kupującym dodatkowe ubezpieczenie, wykupywane za dodatkową opłatą i wydłużające jednocześnie okres ochrony ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie telefonu komórkowego jest jedną z takich dodatkowych opłat. Równie popularne są ubezpieczenia artykułów gospodarstwa domowego i sprzętów radiowo-telewizyjnych. Ubezpieczenia takie są korzystne i dla potencjalnego posiadacza pralki, lodówki czy telefonu, jak i dla sprzedawcy. Wydłużony okres ochrony gwarancyjnej, wynikającej z dodatkowego ubezpieczenia umożliwia dłuższe korzystanie z danego sprzętu. Umowę dotyczącą takiego dodatkowego ubezpieczenia można zawrzeć na miejscu, w sklepie lub na odległość, wykupując ubezpieczenia online. Poza ubezpieczeniem sprzętu RTV i AGD ubezpiecza się tradycyjnie majątek i życie.

Ubezpieczenia turystyczne

Wykupywane są również ubezpieczenia podróży. Ułatwiają one nie tylko wypoczynek (nie trzeba martwić się o ewentualne wypadki i nieszczęścia losowe), ale i dają poczucie bezpieczeństwa pozwalające spokojnie korzystać z urlopu. Wykupienie ubezpieczenia przydaje się również w sytuacji, kiedy podczas urlopu zawiedzie nas zdrowie. Dodatkowe ubezpieczenie pozwoli nam skorzystać z opieki medycznej, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów. Jest to niezwykle ważne. Ubezpieczenie w wielu kwestiach ułatwia nam życie bez względu na to, czy dotyczy domu, samochodu, mieszkania, majątku ubezpieczenia podróży, pralki, telewizora czy lodówki. W wielu jednak przypadkach kupujący ubezpieczenia zniechęcają się ich dość wysoką ceną. Nie wykupują dodatkowych ubezpieczeń sprzętu. Ubezpieczenia podróżne są popularne i raczej mało kto z nich rezygnuje, tym bardziej jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne.

Dodaj komentarz