Ryzyko wypadku? Ubezpiecz się!Wypadki zdarzają się tak często, że nawet nie jesteśmy sobie tego w stanie wyobrazić. Kiedy my pijemy poranna kawę, niejeden samochód ma stłuczkę, niejeden robotnik budowlany spada z rusztowania, i niejeden pracownik produkcji wkłada rękę do maszyny mielącej mięso. O wypadek naprawdę nie trudno. Najgorsze jest to, że nie da się ich przewidzieć. Choć jesteśmy w stanie wyobrazić, jakie konsekwencje mogłyby wyniknąć z naszych kłopotów zdrowotnych, powstałych wskutek wypadku, nadal dość niechętnie wykupujemy ubezpieczenie wypadkowe. Wypadek może pozbawić nas możliwości pracy. Może sprawić, że będziemy potrzebowali specjalistycznego leczenia, nawet zagranicznego. Może doprowadzić do tego, że będziemy zmuszeni długi czas pozostać w szpitalu. Dodatkowe zabezpieczenie się w razie takich sytuacji, powinno być odruchem rozsądku.

Wypłata odszkodowania

Nie chodzi tu bowiem tylko o wypłatę ewentualnego odszkodowania, w razie uczestniczenia w wypadku. Chodzi o to, że jego konsekwencje mogą być poważniejsze niż jesteśmy sobie w stanie to wyobrazić. Może nie skończyć się złamaną ręką czy stłuczeniami. Może być o wiele gorzej. Każda praca niosąca ze sobą ryzyko wypadku powinna wymuszać na pracowniku indywidualne ubezpieczenie wypadkowe. Polisy tego rodzaju częściej jednak wykupują pracodawcy, niż podlegli im ludzie. Pracodawca ubezpieczony polisa od nieszczęśliwych wypadków, zabezpiecza się w razie sytuacji, gdyby przyszło mu płacić odszkodowanie. To nie tyle zapobiegliwość, ile głos rozwagi. On nie czeka, aż coś się stanie. On się ubezpiecza. A pracownik? Liczy na szczęście.

Ubezpieczenia NNW

Jednak nie zawsze. Istnieje grono osób, które systematycznie wykupują ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. W zależności od wariantu wykupionego ubezpieczenia, wybrana przez nas polisa może być naprawdę solidnym zabezpieczeniem. Decydując się na nią warto wziąć pod uwagę styl naszego życia, charakter pracy, czy predyspozycje zdrowotne. Szczegółowe określenie tych czynników, pozwoli wybrać polisę, która nas nie rozczaruje, która będzie gwarantowała wypłatę w świadczeń, w sytuacjach dla nas najbardziej prawdopodobnych. 

Dodaj komentarz