Posiadanie ubezpieczenia na życie wiąże się z koniecznością opłacania regularnych składek w ustalonej wcześniej wysokości. Niestety, czasami zdarza się tak, że sytuacja materialna nabywcy ubezpieczenia ulega znacznej zmianie na niekorzyść. Wówczas nie jest on w stanie uiszczać obowiązkowych opłat, co ma wpływ na całe ubezpieczenie.

Warto zastanowić się, z jakich rozwiązań można skorzystać w takiej sytuacji.

Nieoczekiwanie zdarzenia losowe

Sytuacja finansowa najczęściej zmienia się pod wpływem sfery zawodowej. Jeśli niespodziewanie tracimy dobrze płatną posadę, automatycznie standard życia staje się niższy. Wówczas wysokie składki na ubezpieczenie na życie byłyby wyjątkowo kłopotliwym obowiązkiem. Problemem może być także nasze zdrowie – jeśli potrzebujemy więcej funduszy na odzyskanie pełnej sprawności, nie będziemy posiadać wystarczających środków na comiesięczne uiszczanie wysokich składek. Z tego względu zawsze warto dokładnie zastanowić się, czy obliczone przez ubezpieczyciela opłaty będą dla nas preferencyjne nawet w przypadku finansowego kryzysu. Świadomie podjęta decyzja pozwoli na wyeliminowanie ewentualnych trudności w spłacie.

Z jakich rozwiązań można skorzystać?

Składki a problemy finansoweUbezpieczyciele proponują nam wiele rozwiązań, które ułatwią nam opłacanie składek w trudnej sytuacji finansowej. Jednym z nich jest zmiana dotycząca częstotliwości uiszczania obowiązkowych opłat. W wielu przypadkach jest to najkorzystniejsze dla osób z problemami finansowymi. W niektórych przypadkach konsument ma prawo do rezygnacji z dodatkowych umów, co jednak bezpośrednio odbija się na jakości samego ubezpieczenia. Czasami możliwie jest obniżenie wysokości składki, jeśli dana firma ubezpieczeniowa wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów. W sytuacjach podbramkowych możemy liczyć na wsparcie firmy ubezpieczeniowej, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni do całkowitej rezygnacji z naszego ubezpieczenia. Warto zapoznać się z tego typu ewentualnościami, aby wiedzieć, na jakie ułatwienia moglibyśmy się zdecydować.

Dodaj komentarz