Składniki najlepsze dla cery wrażliwej

Składniki najlepsze dla cery wrażliwejCera wrażliwa jest skłonna do podrażnień. Do jej pielęgnacji należy używać kosmetyków, które są dla niej bezpieczne. W drogeriach na półkach należy szukać kosmetyków do cery wrażliwej albo hypoalergicznych. W testach nad tymi kosmetykami biorą udział alergicy, są więc bezpieczne. W kosmetykach tych warto też szukać pewnych naturalnych składników.

Kozie mleko

 

Ekstrakt z koziego mleka nawilża i odżywia skórę, zapobiega jej wysuszaniu. W przypadku skóry wrażliwej bardzo ważne jest, aby nie została ona pozbawiona ochronnej bariery lipidowej; taka skóra jest bardziej podatna na podrażnienia. Zawarte w kozim mleku trójglicerydy i kwasy tłuszczowe pomagają utrzymać prawidłowy poziom pH skóry. Kozie mleko natłuszcza skórę i opóźnia oznaki starzenia. Tego składnika można szukać w kremach do twarzy i pod oczy. Polecane jest także mleczko do demakijażu z kozim mlekiem.

Miłorząb japoński

 

Wyciąg z tej rośliny działa przeciwzapalnie. Uelastycznia i uszczelnia naczynia krwionośne. W przypadku osób, które mają cerę wrażliwą system naczyń krwionośnych bardzo często jest mocno osłabiony.

Witamina E

 

Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych i wysuszeniu skóry. Zmniejsza także obrzęk i rumień wywołane przez podrażnienia. Witamina E to składnik, którego można szukać w kremach, serach, maskach.

Młody jęczmień

 

Wzmacnia odporność immunologiczną skóry. Dzięki temu staje się ona mniej podatna na podrażnienia. Stosowany w kremach do twarzy odżywia również skórę i spłyca zmarszczki. Dodatkowo nawilża cerę i opóźnia proces starzenia się.

Len

 

Ekstrakt z lnu na powierzchni skóry tworzy film. Chroni on kolejne warstwy naskórka przed substancjami drażniącymi. Len hamuje również rozwój reakcji alergicznej, gdyż wycisza reakcję obronną organizmu. Ekstraktu z lnu panie z cerą wrażliwą powinny szukać przede wszystkim w kremach i maskach.

W wielu kosmetykach niektóre z tych naturalnych składników są łączone. Dzięki temu ich działanie uzupełnia się, a kosmetyk działa bardziej skutecznie. Preparaty z naturalnymi składnikami są bezpieczne dla cery wrażliwej.

Dodaj komentarz