UbezpieczeniaPolisa OC samochodu, ubezpieczenie domu czy dodatkowe ubezpieczenie pralki to standardowe i najpopularniejsze rodzaje polis ubezpieczeniowych. Na rynku tym nie brakuje i umów ubezpieczeniowych o wyjątkowym, niepopularnym jeszcze charakterze. Polisa taka jest na przykład polisa posagowa. Posag, to dobytek, który kobieta, wychodząc za mąż, wynosi z domu i wnosi do nowego miejsca życia. Polisa posagowa to coś podobnego. Zasada jej działania jest systematyczne i zwykle wieloletnie opłacanie, z góry ustalonych, miesięcznych składek. Najczęściej polisy tego rodzaju wykupują rodzice, z myślą o przyszłości swoich dzieci. W ten sposób oszczędzają na studia lub na ich pierwsze mieszkanie. Taka polisa, i zgromadzone na niej środki, może być również prezentem na osiemnaste urodziny lub częściej z okazji ślubu.

Ubezpieczenie zdrowotne

Szczególnym rodzajem ubezpieczenia jest takie ubezpieczenie zdrowotne prywatne. Niby nie potrzebne, a jednak chętnie kupowane. Dostęp do publicznej służby zdrowia, ma zagwarantowany każdy obywatel naszego kraju. Bardzo jednak dochodzi do sytuacji, kiedy to pomimo funkcjonowania publicznej służby zdrowia, zmuszeni jesteśmy udać się na prywatną wizytę do lekarza specjalisty. Ubezpieczenie zdrowotne prywatne ułatwia nam odnalezienie się na rynku prywatnych usług medycznych. Zapewnia nam dostęp do lekarzy specjalistów przyjmujących prywatnie i w ramach NFZ. Wykupując polisę zdrowotna prywatna mamy pewność, ze zostaniemy przyjęci, bez względu na okoliczności.

Prywatne świadczenia medyczne

Wielu z nas nie ma czasu siedzieć w przychodniach, gdzie często trzeba spędzić pół dnia, żeby dostać się na przykład do dentysty. Ubezpieczenie zdrowotne prywatne zapewnia nam te usługi, których akurat potrzebujemy. Są one świadczone od razu i najczęściej koszt jednej polisy (w ramach której możemy korzystać z usług wielu lekarzy) niż koszt kilku pojedynczych wizyt. Specjalnym rodzajem ubezpieczenia jest również polisa dla dziecka. Może nią być wspomniana wcześniej polisa posagowa, ale i dodatkowe ubezpieczenia na życie czy dodatkowe ubezpieczenie, wykupione na czas wyjazdu wakacyjnego.

Dodaj komentarz