godne życieŻeby godnie żyć, trzeba mieć na to środki. Praca zawodowa zazwyczaj zapewnia nam odpowiedni poziom życia. Zapewnia ona również emeryturę. Niestety, emerytura ta nie zawsze jest tak wysoka, by zapewnić nam godne życie. Zazwyczaj jest dużo niższa niż płaca z pracy na etacie. Obecnie szuka się więc sposobów na to, by znaleźć sobie dodatkowe źródło dochodów. Zdarza się, że osoby będące na emeryturze, podejmują się pracy dodatkowej. Nie zawsze jednak pozwala na to zdrowie. Choć by się chciało, nie zawsze się da. Dlatego też coraz popularniejsze jest ubezpieczenie na dożycie. To specyficzny rodzaj ubezpieczenia. Polega ono na opłacaniu comiesięcznej składki. Jej wysokość zależy od indywidualnych ustaleń. Ubezpieczenie takie powinno zawarte być jak najwcześniej, by móc jak najdłużej opłacać składki. Za tym idzie i wysokość świadczenia końcowego i czas, przez jaki będzie ono wypłacane.

Ubezpieczenie na dożycie

Decydując się na ubezpieczenie na dożycie w odpowiednio młodym wieku, mamy szanse na zgromadzenie naprawdę dużej ilości środków. Jeśli nie jesteśmy już najmłodsi, a obawiamy się, ze emerytura może nam nie wystarczyć, możemy wykupić ubezpieczenie na dożycie na nieco innych warunkach. Możemy zdecydować się na wyższą składkę, jeśli mamy świadomość, iż okres jej opłacania nie będzie zbyt długi. Niska składka, opłacana stosunkowo krótko nie zagwarantuje nam godziwego świadczenia. Dlatego o takim ubezpieczeniu warto pomyśleć odpowiednio wcześnie. Zdarza się, że ubezpieczenie na dożycie łączone jest z innymi polisami.

Wysokość składek

Ubezpieczenie na życie i dożycie stanowi tego doskonały przykład. Składka wtedy jest proporcjonalnie większa, ale i gwarancje ubezpieczeniowe mają szerszy zakres. Ubezpieczamy jednocześnie chwilę obecną i dbamy o naszą sytuację w przyszłości. Zabezpieczamy się przed wypadkami czy śmiercią i staramy się zapewnić sobie godną starość. To wygodne rozwiązanie również z tego względu, iż nie musimy pamiętać o opłacaniu dwóch różnych polis. Opłacamy wtedy tylko jedną. Nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie zdrowia i sprawności na starość. Coś dolegać nam będzie na pewno, na pewno będziemy mniej sprawni. Ale już dzisiaj możemy zadbać o to, by nie brakowało nam pieniędzy.

Dodaj komentarz