Terminowe ubezpieczenie – sposoby na oszczędnośćUbezpieczenie na życie to jeden z tych wariantów, które zdecydowanie warto jest wziąć pod uwagę podczas wyboru ochrony ubezpieczeniowej. Zanim dokonasz wyboru konkretnej propozycji bardzo ważne staje się, aby sprawdził ile będzie dla Ciebie kosztować ubezpieczenie na takich samych warunkach w różnych firmach ubezpieczeniowych. Zwróć zatem uwagę na wyłączenia od odpowiedzialności – są to wszystkie sytuacje, w których to ubezpieczenie nie zostanie wypłacone. Tak więc im będzie ich więcej, tym zakres ochrony będzie uboższy.

Konkurencyjne polisy

Czasami również może się okazać, że polisa w danym zakładzie ubezpieczeń jest o wiele tańsza od polis konkurencyjnych. Dzieje się tak tylko dlatego, że Ogólne Warunki Ubezpieczenia zawierają o wiele więcej wyłączeń niż w pozostałych przypadkach. Bardzo ważne staje się, abyś wybrał odpowiedni dla swoich potrzeb poziom sumy ubezpieczenia. Agenci ubezpieczeniowi próbują sprzedać Ci polisę z poziomem ochrony, którego wcale nie potrzebujesz? Pamiętaj, że optymalny poziom sumy ubezpieczenia zawiera się pomiędzy 6 a 10-krotnością Twoich rocznych dochodów. A być może Twoje hobby jest bardzo kosztowne?

Stopień ryzyka

Każdy z zakładów ubezpieczeń w trochę inny sposób ocenia stopień ryzyka ubezpieczeniowego. Na pewno nie warto jest poddawać się po kilku próbach – firmy ubezpieczeniowe działają na zupełnie różnych warunkach wobec czego tego typu kwestie wymagają dokładnego sprawdzenia. Jeżeli uprawiasz sporty, które posiadają podwyższone ryzyka utraty zdrowia, a nawet życia to powinieneś zorientować się, które towarzystwo będzie w stanie zaoferować Ci najniższą składkę nie wyłączając odpowiedzialności za śmierć, jaka to może zostać poniesiona podczas uprawiania sportu. Grupowe ubezpieczenia na życie zwykle oferowane jest w zakładach pracy, ale nie zawsze jest ono najkorzystniejsze. Polisy grupowe są tworzone w taki sposób, aby poziom odpowiedzialności oraz zakres świadczeń odpowiada przeciętnemu ubezpieczonemu.

Dodaj komentarz