Ubezpieczenia, a abonamenty medyczneUbezpieczenia zdrowotne poza samą podstawą, czyli leczeniem ambulatoryjnym są w stanie zaoferować dodatkowo bardziej lub mniej rozbudowane świadczenia szpitalne i nie są to opcje tak kosztowne. Jeżeli chodzi o same świadczenia szpitalne to w ramach polisy najczęściej mamy do czynienia z dodatkowymi wypłatami na wypadek pobytu w szpitalu czy wykonania operacji. Jednak są i na rynku firmy, które proponują wykupienie pakietu szpitalnego, który obejmuje hospitalizację w komfortowych warunkach wraz z wykonaniem operacji bez długiego okresu oczekiwania.

Pakiety abonamentowe

Ceny pakietów abonamentowych zaczynają się od ok. 100 zł. Z kolei sama polisa zdrowotna jest w stanie zagwarantować podstawowy zakres świadczeń, który można mieć już od 30-50 zł miesięcznie. W zasadzie ten zakres cenowy jest bliższy skłonności do wydawania dodatkowych pieniędzy na polisę zdrowotną większości Polaków. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że im starszy ubezpieczony, tym wyższą składkę za polisę ubezpieczeniową zapłaci. Na pewno wyjątkiem na rynku jest zakłada ubezpieczeń, który w swoim ubezpieczeniu nie stosuje się do standardu. W przypadku abonamentu klient płaci miesięczną opłatę zryczałtowaną.

Towarzystwa ubezpieczeniowe

Tymczasem nie jest ona uzależniona od wieku ani stanu zdrowia pacjenta. Inaczej wygląda to w towarzystwach ubezpieczeniowych. Jeszcze przed zawarciem umowy ubezpieczenia wypełnia się ankietę medyczną. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że zły stan zdrowia może wpłynąć na wysokość składki lub na zmianę standardowych warunków umowy, a z kolei w skrajnych przypadkach nawet na odmowę objęcia ubezpieczeniem. I to nie koniec obostrzeń, jakie niesie za sobą polisa. Zdając sobie sprawę z tego typu kwestii znacznie łatwiej będzie nam podjąć decyzję odnośnie wyboru jednego rozwiązania. Zdecydowanie więc nie warto jest zapominać o korzyściach jakie niesie ze sobą tego typu rozwiązanie.

Dodaj komentarz