Ubezpieczenia, a abonamenty medyczny – porównanieFirmy ubezpieczeniowe stosują tzw. okres karencji, czyli możliwość skorzystania z niektórych świadczeń medycznych dopiero po kilku miesiącach od początku ubezpieczenia. Chyba, że w grę wchodzi nieszczęśliwy wypadek i konieczne staje się skorzystanie z opieki medycznej. Zazwyczaj karencja dotyczy świadczeń z górnej półki, takich jak leczenie stomatologiczne, prowadzenie ciąży lub sama hospitalizacja. W praktyce to wygląda tak, że od momentu zawarcia umowy przez sam okres karencji nie przysługują świadczenia, za które już zdecydowaliśmy się płacić składkę.

Składki zdrowotne

Może to być nawet od 8 do 12 miesięcy. Przede wszystkim chodzi o to, aby ubezpieczenie mogło na siebie zapracować, a wtedy będzie można uniknąć sytuacji, w których ktoś celowo wykupuje ubezpieczenie zdrowotne, gdy planuje korzystać z kosztownych świadczeń zdrowotnych. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że z punktu widzenia samego pacjenta – niezbyt mile widziane, żeby nie powiedzieć – nie do przyjęcia. Aby lepiej to zobrazować warto wyobrazić sobie sytuacje, w której to kobieta chce zapewnić sobie profesjonalne prowadzenie ciąży w ramach polisy zdrowotnej. W tym też celu zobligowana jest do tego, aby wykupić ubezpieczenie zdrowotne na 12 miesięcy jeszcze przed zajściem w ciążę, ponieważ dopiero po tym czasie upływa okres karencji. W takim przypadku należy zdecydować się na abonament medyczny.

Świadczenia medyczne

Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że ze wszystkich świadczeń korzystamy już od początku trwania umowy – jest to jedna z bardziej istotnych zalet abonamentów w stosunku do proponowanych klientom ubezpieczeń. Abonament medyczny kupują głównie firmy dla swoich pracowników. W szczególności dotyczy to większych firm działających w dużych miastach. Z kolei polisa zdrowotna jest znacznie bardziej popularna pośród klientów indywidualnych. Tego typu propozycja w szczególności skierowana jest dla mieszkańców mniejszych miejscowości. Od 2007 roku wykupienie dla pracowników abonamentu jest tak samo korzystne podatkowo, jak wykupienie polisy ubezpieczenia grupowego.

Dodaj komentarz