Zdania kierowców na temat tego wariantu ubezpieczenia są mocno podzielone. Jedni mówią, że autocasco to po prostu dodatkowy, wcale nie taki mały wydatek. Inni, że jak najbardziej, warto ponieść taki koszt, bo wiąże się z nim spory wachlarz różnego rodzaju zabezpieczeń. Warto przyjrzeć się zaletom tego ubezpieczenia, żeby spojrzeć na coś więcej, niż tylko pryzmat związany z kosztami.

W gruncie rzeczy, ubezpieczenia ac umożliwiają wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia pojazdu lub też wówczas, gdy zostanie on skradziony. Ciężko przewidzieć wszystkie sytuacje w kontekście drogowym, w podróży czy jakkolwiek. Wiadomo, że okazja czyni złodzieja, a w normalnych okolicznościach, coś co dla nas jest normalnym dniem – na urlopie, przy wypełnianiu codziennych obowiązków, takich jak zakupy, dla osoby chcącej ukraść nasze auto będzie po prostu świetnym pretekstem.

Różne pakiety ubezpieczeniowe

Ubezpieczenia ac są sprzedawane w różnego rodzaju pakietach. Poza zabezpieczeniem naszych czterech kółek od kradzieży i wypadku, można też liczyć na zabezpieczenie od różnego rodzaju niekorzystnych warunków atmosferycznych. Przykład – sezonowe gradobicia, które masakrują karoserię auta, o ile nie stoi ono w garażu lub pod innym, solidnym zadaszeniem. No właśnie. Tak samo z drzewami, które w wyniku porywistych wiatrów, przewracają się na ulice. W tym także na samochody. Zakres ochrony jest regulowany kwotą ubezpieczenia, można też skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia na wypadek kradzieży. Także uszkodzenia bądź zniszczenia samochodu. No i ważna, pomocna rzecz – opcja assistance. Wybieranie ubezpieczenia ac powinno być poprzedzone dobrą orientacją w rynku. Chodzi o to, że w tak szerokim wachlarzu opcji łatwo znaleźć coś dla siebie, ale też warto byłoby porównać ze sobą dostępne opcje. Czasem w podobnym wariancie cenowym będziemy mieli do czynienia ze sporą różnicą, jeśli chodzi o zakres świadczeń ac.

 Internet źródłem informacji

Przy wybieraniu będą pomocne internetowe źródła. Nie chodzi nawet o oficjalne strony różnych ubezpieczeniowych firm, przeciwnie, mamy do czynienia także z taka kwestią, w której skorzystanie z porównywarek, odwiedzenie tematycznych blogów, będzie się wiązało z łatwym i sprawnym zebraniem wszelkiego rodzaju informacji. A stamtąd już tylko krok, albo klik do wybrania tego idealnie odpowiadającego naszym potrzebom wariantu ubezpieczeniowego.

Dodaj komentarz