Ubezpieczenia dla kierowcówUbezpieczenia samochodowe skierowane do kierowców to jedna z największych i najbardziej dochodowych elementów wchodzących w skład tej branży. Nic więc dziwnego, że każde towarzystwo ubezpieczeniowe zabiegające o klientów przygotowuje szereg ciekawych ofert skierowanych do tej właśnie grupy docelowej.

Każdy kierowca posiadający samochód musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Cena tego ubezpieczenia zależy między innymi od umiejętności kierowcy. Jeżeli jeździ on bezpiecznie, nie brał udziału w kolizjach oraz wypadkach, może otrzymać nawet kilkadziesiąt procent zniżki z tytułu bezszkodowej jazdy. Takie prawo przysługuje przede wszystkim doświadczonym kierowcom z wieloletnim stażem na polskich drogach.

Charakterystyka ubezpieczenia OC

Z tytułu ubezpieczenia OC pokrywane są szkody wyrządzone przez nas osobom trzecim w trakcie wypadku lub kolizji. Ubezpieczenie OC powinno być koniecznie przedłużane każdego roku. W celu wybrania najkorzystniejszej oferty pod względem cenowym warto w tym przypadku korzystać z nowoczesnych narzędzi, takich jak na przykład porównywarka ubezpieczeń dostępna w Internecie. Każdy portal zajmujący się ubezpieczeniami umieszcza na swojej stronie tego rodzaju aplikację. Dzięki temu nasza polisa oc będzie wybrana w sposób rozsądny. Będzie to wybór zoptymalizowany w każdym calu. Ubezpieczeniem dobrowolnym, które daje ogromny komfort posiadania samochodu jet polisa AC. Posiadanie jej jest przydatne w przypadku kradzieży naszego samochodu lub też w przypadku jego zniszczenia na skutek działania sił przyrody (powodzi, huraganu czy tez uderzenia pioruna).

Charakterystyka ubezpieczenia Minicasco

Ubezpieczenie AC jest znacznie bardziej rozbudowane niż minicasco. Mimo tego, że ma ono wiele do zaoferowania, można je jeszcze dodatkowo rozszerzyć o pakiet Assistance. Towarzystwa ubezpieczeniowe dają takie możliwości. Klienci ceniący sobie pełen pakiet usług chętnie przystają na taką możliwość. Z ubezpieczenia AC korzystają przede wszystkim doświadczeni kierowcy, którzy mogą liczyć na duże zniżki. Na nie mogą liczyć nie mogą młodzi kierowcy, dlatego najczęściej wybierają minicasco.

Zobacz więcej: www.mtu24.pl

 

Dodaj komentarz