Ubezpieczenia i ich specyfikaKilkanaście lat temu ubezpieczeniami zajmowała się jedna konkretna firma. Nie maiła na tym polu konkurencji, była monopolista. Obecnie sytuacja uległa ogromnej zmianie. Firm ubezpieczeniowych jest niemalże tyle, co banków. Większa konkurencja, szersza oferta, większa dostępność, większe potrzeby klientów. Ubezpieczenia samochodu, choć nadal najpopularniejsze, stanowią jedynie część oferty proponowanej przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Produkty sprzedawane przez firmy ubezpieczeniowe są reakcja na potrzeby współczesnych ludzi.

Ubezpieczenie mienia

Ubezpiecza się to, co stanowi dla nas wartość. Dom, mieszkanie, rower, telewizor, samochód, nogi, włosy czy chodnik przed domem. Dowolność jest naprawdę duża. Ubezpieczenie nieruchomości, assistance za granica czy ubezpieczenie NNW to jedynie maleńka próbka z tego, co oferują nam firmy zajmujące się ubezpieczeniami. Klient nasz pan, więc to on w dużej mierze określa kształt zawieranej polisy. To on decyduje, co będzie jej podlegało, jaką składkę zdecyduje się zapłacić, jaką kwotę ubezpieczenia uzna za zadowalającą. Umowy ubezpieczeniowe z zasady zawiera się na okres roku czasu. Po tym czasie ulegają przedłużeniu na tych samych warunkach lub ulegają one zmianie. W zależności o uwag klienta czy ewentualnie zmian oferty firmy ubezpieczeniowej (na przykład zmiana warunków na bardziej korzystne).

Wzrost poziomu życia

Ze względu na wzrostu poziomu życia coraz popularniejsze stały się wyjazdy zagraniczne, a w związku z nimi pojawiła się potrzeba stworzenia nowego produktu ubezpieczeniowego, jakim jest assistance Europa. To specyficzny rodzaj polisy, dzięki której uzyskamy pomoc w razie niespodziewanej awarii samochodu. Swym zasięgiem ubezpieczenie to, jak sama nazwa sugeruje, obejmuje kraje europejskie. Dziurawa opona, pęknięta szyba czy awaria silnika stanowią przedmiot ochrony takiego typu polis. W jej ramach ubezpieczyciel oferuje serwis i naprawę lub samochód zastępczy, na czas naprawy auta. Atrakcyjność tego typu polis jest sprawą oczywistą i nie dziwi fakt, iż stają się one coraz bardziej popularne.

Dodaj komentarz