Ubezpieczenia i zwyżkiWykupujący ubezpieczenie oc samochodu mogą spotkać się z czymś takim jak zwyżki dotyczące ubezpieczenia. Mogą niwelować one zniżki, które kierowca posiada lub co gorsza może dojść i do tego, że kierowca nie będzie miał żadnych zniżek, natomiast zapłacić będzie musiał wyższą kwotę za swoje ubezpieczenie. Zobaczmy zatem w jakich przypadkach kierowcom naliczane są dodatkowe zwyżki za ubezpieczenie samochodu.

Po pierwsze towarzystwo ubezpieczeniowe może wziąć tutaj i owszem pod uwagę, sposób dokonywania opłat na ubezpieczenie. Kiedy kierowcy płacić będą za ubezpieczenie oc ac od razu, mogą w sumie zapłacić mniej niż wtedy gdy zechcą rozłożyć spłatę składki ubezpieczeniowej na raty. Ponieważ zwykle są to zaledwie dwie raty, należy dobrze zastanowić się nad tym czy warto dokonywać takiej spłaty czy też nie lepiej od razu opłacić całe ubezpieczenie i jak to się mówi mieć spokój.

Wiek kierowcy

Przy naliczaniu zniżek pod uwagę brany jest wiek kierowcy, starsi i bardziej doświadczeni kierowcy mogą liczyć na dosyć sensowne zniżki w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Jeśli jednak o ubezpieczenie swojego samochodu ubiega się młody kierowca, to ubezpieczenie oc kalkulator obliczone będzie na innej zasadzie. To właśnie młodzi kierowcy mogą uzyskać najwyższe zwyżki, im młodszy kierowca i im mniejszy staż za kierownicą, tym oczywiście wyższe podwyższenie składki, do tego stopnia, że czasem może być ona wyższa nawet o 50 procent w porównaniu ze składką standardową, którą za ubezpieczenie oc zapłaci przeciętny kierowca.

Wykonywany zawód

Wynika to z tego, że od lat statystyki pokazują iż największy odsetek wypadków, w tym wypadków bardzo groźnych powodują właśnie kierowcy młodzi, z niewielkim stażem. Nie rzadko przyczyną takich wypadków jest brawura, bardzo wysoka prędkość czy też alkohol lub tym podobne używki. Znaczny wpływ ma tutaj także i to, w jaki sposób wykorzystywany jest samochód. Najwięcej zapłacą właściciele samochodów które mają specjalne zastosowanie. W ich przypadku ryzyko związane z użytkowaniem takiego pojazdu jest wyższe, uwzględnia się w tym także zastosowanie samochodu do prowadzenia działalności gospodarczej.

Dodaj komentarz