Ubezpieczenia komunikacyjneBardzo wiele młodych osób swój pierwszy samochód rejestruje nie tylko na siebie, ale również jednego z rodziców, dzieje się tak, ponieważ pozwala to mieć spore zniżki na ubezpieczenia, które sięgają nawet 60%. Młoda osoba dzięki takiemu posunięciu za oc samochodu średniej klasy zapłaci 700zł zamiast 1500zł rocznie, co sprawia bardzo znaczną różnicę.

Dodatkowo, jeśli rodzice będą mieli już wcześniej ubezpieczone samochody w danej firmie to będzie można oczekiwać dodatkowych zniżek, gdyż w ten sposób również przyciąga się klientów. Jednocześnie będąc współwłaścicielem taka osoba nabija sobie zniżki na własne konto i jeśli będzie jeździła ostrożnie, nie powodując żadnych kolizji to po paru latach uzyska bardzo przyzwoitą ofertę dla siebie i będzie ona mogła ubezpieczać swój pojazd tylko i wyłącznie na własny rachunek.

Kryteria kalkulatora oc

Jak wiadomo kalkulator ubezpieczenia samochodu nie bierze pod uwagę tylko wieku i doświadczenia kierowcy, ale również dane dotyczące samego samochodu, bowiem na wyższą kwotę trzeba będzie ubezpieczyć auto warto kilkadziesiąt tysięcy złotych niż pojazd, który można kupić za trzy lub cztery tysiące złotych. Pod uwagę bierze się rodzaj silnika i jego pojemność oraz kilka innych aspektów. Kierowcy zazwyczaj decydują się na najtańsze oc, wybierając często anonimowe firmy ubezpieczeniowe, co w przyszłości może sprawić niemałe problemy. Małe firmy mają to do siebie, że łatwo mogą upaść, dlatego nie warto się kierować tylko cenami, ale również opiniami, jakie ma dany zakład ubezpieczeniowy.

Ubezpieczenia dodatkowe

Najlepiej poszukać firmy o dobrej renomie, która oferuje tanie oc na pewnym, niezmiennym poziomie, który jest odpowiedni dla klientów. Mając podstawowe ubezpieczenie warto zastanowić się nad jakimiś dodatkowymi, szczególnie gdy wyjeżdżamy za granicę, przydatne wtedy okazuje się turystyczne ubezpieczenie, które pokryje wyrządzone przez nas szkody, a także sfinansuje naprawę naszego pojazdu do określonej w umowie kwoty. Takie okresowe ubezpieczenia nie kosztują wcale wiele, a mogą okazać się bardzo pomocne.

Dodaj komentarz