Nie każdy wie, jakie są podstawowe warianty komunikacyjnych ubezpieczeń. Dlatego też, w tym tekście przyjrzymy się dokładnie ich głównym odmianom. Dzięki temu, dowiesz się czym charakteryzują się konkretne produkty ubezpieczeniowe i będziesz wiedzieć na pewno, co z czym, co za co odpowiada i co trzeba konkretnie wiedzieć, nim zdecydujesz się na wykup konkretnego ubezpieczenia.

W gruncie rzeczy, ubezpieczenia komunikacyjne należą do kategorii ubezpieczeń typu majątkowego. Prawne regulacje odnoszące się do ubezpieczeń komunikacyjnych, są ustalane przez zapisy kodeksie cywilnym. Ubezpieczenia komunikacyjne dotyczy ruchu lądowego i obejmuje pojazdy mechaniczne, które w tym ruchu uczestniczą. Chodzi o ochronę ryzyka osób, które z tytułu takiego ruchu mogą być narażone na straty oraz szkody rzeczowe oraz osobowe. Mamy dwa rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych: obowiązkowe i nieobowiązkowe, czyli dobrowolne.

 Obowiązkowe ubezpieczenie OC

Obowiązkowe to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, zwane potocznie także skrótowo OC. Co do dobrowolnych, jednym z przykładów jest autocasco – zwane AC. To ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – zarówno kierowcy oraz innych pasażerów pojazdów mechanicznych – to z kolei ubezpieczenie NNW. Mamy też do czynienia z opcją assistance – to komunikacyjne ubezpieczenie, które zapewnia pomoc przy holowaniu, naprawianiu etc.

Zabezpieczenie szkód

Co do ubezpieczenia oc, trzeba mieć na uwadze, że jest ono absolutnie obowiązkowe dla każdego posiadacza mechanicznego pojazdu. Jak wiadomo, ma to być zabezpieczenie szkód, które powstają w wyniku ruchu tego pojazdu. To najbardziej istotny aspekt, jeśli chodzi o rynek usług ubezpieczeniowych w Polsce. Tak naprawdę, ponad 70% rynku ubezpieczeniowych usług majątkowych. Chodzi zarówno o składki, jak też wypłacone odszkodowania.

 Wybór najlepszego ubezpieczenia

Jak znaleźć produkty idealne dla siebie? Tutaj, trzeba mieć na uwadze nie tylko porównywarki i oficjalne strony firm ubezpieczeniowych. Dodatkowo, trzeba po prostu pokusić się o rozeznanie w tym, czego dotyczą konkretne warianty ubezpieczeń. Wówczas, masz nie tylko ogromne prawdopodobieństwo dobrania idealnych rozwiązań. Zabezpieczasz się też w stopniu idealnym na wypadek wysterowaniu różnego rodzaju szkód oraz nieszczęśliwych wypadków. Zostaje więc research internetowy oraz różnego rodzaju inne pomoce – zawsze możesz skorzystać z doradztwa niezależnego specjalisty od ubezpieczeń.

Dodaj komentarz