Ubezpieczenia – kupować czy nie?Nie ubezpieczam się, bo nigdy nic mi się nie stało. Nie ubezpieczam się, bo szkoda pieniędzy. Nie ubezpieczam się, bo umowy są tak zredagowane, że i tak nic nie dostanie, jeśli coś mi się stanie. Czy to słuszne podejście? Czy faktycznie nie warto się ubezpieczać? Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie zdrowotne za granicą czy ubezpieczenie OC i AC stanowią jedynie niewielką część oferty firm ubezpieczających. Obecnie najpopularniejszym rodzajem ubezpieczenia są ubezpieczenia komunikacyjne; bo są obowiązkowe. Inne rodzaje ubezpieczeń wykupywane są w zależności od potrzeb i świadomości ubezpieczających.

Ochrona ubezpieczeniowa

Tak czy inaczej ubezpieczać się trzeba. Wszelkie losowe wypadki podlegają ochronie ubezpieczeniowej. Obecnie oferta firm ubezpieczeniowych jest na tyle szeroka, ze każdy znajdzie produkt (polisę), który odpowie jego indywidualnym potrzebom. W zależności od tego czy potrzebuje wykupić ubezpieczenie telefonu komórkowego, ubezpieczenie nieruchomości czy ubezpieczenie podróżne niemalże każdy ubezpieczyciel ma je w swojej ofercie. Obecnie telefony komórkowe są coraz sprawniejsze, ale i coraz delikatniejsze. Dodatkowe ubezpieczenie przedłuża jego żywotność, chociaż by z tego względu, że ochrona ubezpieczeniowa wydłuża okres gwarancyjny. Takie dodatkowe ubezpieczenia gwarancyjne są też właściwością nowych sprzętów gospodarstwa domowego i telewizorów i sprzętu grającego.

Dodatkowe ubezpieczenie

Przedmioty te ze względu na częste użytkowanie psują się często i dodatkowa ochrona jest zaletą. Choć dodatkowe ubezpieczenie znacznie podwyższa cenę produktu. Ubezpieczenie turystyczne wykupywane głównie przez klientów biur podróży lub osoby podróżujące służbowo też jest ubezpieczeniem dodatkowym, niekoniecznym, a jednak wartym wykupienia. Pobyt poza granicami kraju może przynieść ze sobą nieprzewidziane wydarzenia, choroby, wypadki, a tu ubezpieczenie okazuje się być niezbędnym. Najpopularniejsze są ubezpieczenia komunikacyjne i o ich zasadności nie trzeba nikogo przekonywać. Znane powszechni OC i AC, wspomagane niekiedy i NNW to najbardziej znane polisy na rynku ubezpieczeń.

Dodaj komentarz