Ubezpieczenia OC oraz ACUbezpieczenia komunikacyjne mogą się pod wieloma względami różnić, ale dotyczy to tylko ubezpieczeń dodatkowych. Obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne, czyli ubezpieczenia OC są wszędzie takie same, dlatego też część ekspertów zaleca kierować się tylko i wyłącznie ceną takiego ubezpieczenia, zwłaszcza że tanie ac można kupić już u zupełnie innego ubezpieczyciela niż u tego u którego wykupione mamy obowiązkowe ubezpieczenia z zakresu OC.

Czy jednak najtańsze ubezpieczenie oc zawsze oznacza ubezpieczenie najlepsze? Jak się okazuje niekoniecznie. W przypadku wielu ubezpieczycieli wraz z takim ubezpieczeniem można dostać dodatkowy pakiet ubezpieczeniowy dotyczący na przykład ubezpieczenia direct, które może okazać się pomocne w przypadku awarii czy też innych problemów na drodze.

Renoma ubezpieczycieli

Poza tym liczy się jeszcze także renoma samych ubezpieczycieli. Ubezpieczyciel, podobnie jak bank powinien wzbudzać wiarygodność, która w tym przypadku jest w zasadzie najważniejsza. W razie sytuacji krytycznej, kiedy faktycznie do wypadku już dojdzie ważne jest aby móc szybko uzyskać pomoc od swojego ubezpieczyciela. Jak się okazuje to właśnie cenią sobie kliencki firm ubezpieczeniowych. W przypadku dobrych firm ubezpieczeniowych nie ma zwykle żadnych problemów z wypłatami odszkodowania.

Tempo wyceny szkód

Ważna jest także szybkość dokonania wyceny szkód, które powstały przy wypadku, co nie zawsze tanie ubezpieczenie samochodu może nam zagwarantować. Niższe ceny ubezpieczeń oferują nie raz także nowe firmy ubezpieczeniowe, które dopiero co wkraczają na nasz rynek ubezpieczeń, chociaż mogą być to nie raz duże, międzynarodowe firmy ubezpieczeniowe. Kupując samochody używane możemy jednakże otrzymać od razu ubezpieczenie oc, które przechodzi na nowego nabywcę samochodu. Inaczej jest w przypadku ubezpieczenia AC, które przy takich zakupach w żadnym razie nie przechodzi na nowego nabywcę. Dotyczy to zarówno zakupów bezpośrednio od poprzedniego właściciela jak też o wiele popularniejszych zakupów w komisach samochodowych.

Dodaj komentarz