Ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadkówO nieszczęśliwy wypadek dzisiaj bardzo łatwo. Wzmożony ruch samochodowy, duża liczba rowerzystów i pieszych na ulicach, ogólne rozkojarzenie i nieustanny pospiech sprawiają, ze coraz częściej słyszy się o wypadkach. Zdarzają się w domu, w pracy, a drodze. Mogą się zdarzyć wszędzie. Mogą być efektem brawury i lekkomyślności. Mogą być rezultatem nieuwagi, chwili słabości czy efektem przypadku po prostu. Czy warto się ubezpieczać na ich okoliczność? Czy ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków ma sens? Oczywiście, że tak. Wypadków nikt nie planuje, nikt nie jest na nieprzygotowany. Nikt poza tym, który się ubezpieczył. Nie wszystkie skutki nieszczęśliwych wypadków da się zniwelować. Często w ich wyniku dochodzi do śmierci. Cudownego zmartwychwstania do tej pory nie ma w swojej ofercie żadna firma ubezpieczeniowa. Niestety. Ale ma polisy, które pomagają uporać się z mniejszymi konsekwencjami, jakie niosą ze sobą nieszczęśliwe wypadki.

Tragiczny wypadek

Nawet w wypadku, w którym dana osoba poniosła śmierć, będąc ubezpieczoną, może pomóc swoim bliskim. W jaki sposób? Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków zazwyczaj uwzględnia w ogólnych warunkach umowy ubezpieczeniowej wypadki, w wyniku których następuje śmierć ubezpieczonego. W sytuacji takiej uposażone przez niego osoby, najczęściej najbliżsi, są upoważnieni do odbioru świadczenia, odszkodowania. Choć niewątpliwie nie zwróci ono im tragicznie zmarłego, ale pozwoli funkcjonować, zapewni środki do życia. Często do wypadków dochodzi w zakładach pracy.

Zdolność do wykonywania zawodu

Często są to nieszczęśliwe wypadki, w efekcie których pracownik traci zdolność do wykonywania zawodu. Ubezpieczony zakład pracy, wykupując ubezpieczenie wypadkowe, stwarza sobie możliwość wypłacenia takiemu pracownikowi odszkodowania. O ile oczywiście wypadek nie nastąpił z winy pracownika, a był rezultatem zaniedbań ze strony pracodawcy. Odszkodowania takie zwykle zasądza sąd. Często opiewają one na ogromne kwoty. Zależą one od stopnia uszkodzeń ciała osoby, która uległa wypadkowi. Ubezpieczenie pomaga wówczas pracodawcy ponieść konsekwencje wypadku, nie obciążając znacząco budżetu firmy.

Dodaj komentarz