Ubezpieczenia turystycznePrzed wyjazdem na wakacje należy zabezpieczyć się na kila możliwych sposobów. Po pierwsze bez trudu powinniśmy uzyskać informacje na temat tego jakiego rodzaju szczepienia najlepiej jest wykonać przed udaniem się w podróż do konkretnego, wybranego przez siebie miejsca.

Jest to rozsądne działanie, w niektórych krajach, turyści, którzy nie posiadają odpowiedniego zestawu szczepień mogą wręcz nie przejść kontroli granicznej. Skoro już o tym mowa to można zauważyć także i to, że w innych krajach wymaga się także przedstawiania określonych wyników badań, chodzi głównie o choroby zakaźne. Osoby chore muszą zostać po prostu odnotowane. Jest to tylko jeden ze sposobów zabezpieczenia się, innym jest to, że można wykupić sobie ubezpieczenia podróży, w zasadzie w dwóch różnych wariantach.

Wyjazd własnym samochodem

Może być to ubezpieczenie za granicą, będące ubezpieczeniem samochodu, jak też ubezpieczenie dla samego turysty. Wyprawa, nawet do nieodległego kraju swoim własnym samochodem może być niestety pod wieloma względami męcząca, no i nie zawsze opłacalna. Jak się okazuje ubezpieczenia za granicą, może być naliczone na trochę innych zasadach niż typowe ubezpieczenie, które można wykupić w naszym kraju. Różnice dotyczyć mogą na przykład zwyżek.

Kryteria zwyżek

Tak więc większość towarzystw ubezpieczeniowych wprowadza zwiżki wtedy gdy ubezpieczany samochód ma już swoje lata, jak się to określa. Taką magiczną granicą w naszym kraju może być 10 lat, ale w krajach lepiej rozwiniętych granica ta może być niższa. Głównie chodzi o wyższą awaryjność takich samochodów, oraz o to, że nie posiadają one nowoczesnych systemów bezpieczeństwa. Dlatego też o wiele lepiej może wyjść wykupienie ubezpieczenia podróży dla siebie, a na miejscu skorzystanie już z samochodu wynajętego, co zresztą i tak robi wielu turystów. Najpopularniejsze i najbardziej polecane ubezpieczenia turystyczne to oczywiście ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, o dosyć szerokim zakresie ochrony. Nie ma w tym przypadku większego znaczenia gdzie dokładnie znajduje się turysta, czy wypadek przytrafi się podczas jazdy samochodem, czy też w trakcie wycieczki pieszej.

Dodaj komentarz