Ubezpieczenia w drodzeUbezpieczenia związane z przemieszczaniem się stanowią część oferty agencji ubezpieczeniowych. W związku z tym, że zmiana miejsca pobytu, czy to wynikająca z pracy, z aktualnej sytuacji życiowej czy z chęci spędzenia urlopu w odległym państwie wymusza obowiązek posiadania ubezpieczenia na tę okoliczność, firmy ubezpieczeniowe rozszerzają stale swoją ofertę wprowadzając wszelkiego rodzaju ubezpieczenia podróżne. Dotyczą one i podróży służbowych i wycieczek. Ubezpieczeniem w drodze są również wszelkiego rodzaju polisy samochodowe.

Dla kogo

Podróże służbowe czy urlopowe to nie tylko możliwość zmiany miejsca położenia. To również szereg sytuacji, które mogą się nam zdarzyć, a które jednocześnie nie będą dla nas przyjemnością. Z daleka od domu, w obcym miejscu nie trudno o wypadek. Dopaść nas mogą również różnego rodzaju problemy ze zdrowiem. W takich sytuacjach pomocne może okazać się ubezpieczenie turystyczne. Kiedy zawiedzie nas zdrowie, leczenie poza miejscem zamieszkania, szczególnie za granicą może narazić nas na duże koszty. Ubezpieczenie turystyczne obejmuje takie przypadki i polisa taka pokrywa koszty leczenia za granicą. Ponadto tego rodzaju ubezpieczenie niezbędne jest podczas podróży służbowych. Wszelkie zmiany miejsca położenia wymagają korzystania ze środków lokomocji, które niestety bywają zawodne.

Assistance za granicą

Jeśli sprawa dotyczy samochodu niezwykle pomocne może okazać się assistance za granicą. Ubezpieczenie to obejmuje ochroną wszelkie wypadki losowe na drodze, począwszy od dziurawej opony, skończywszy na wypadku drogowym. Nie musimy wtedy się martwic, kto pomoże nam naprawić uszkodzony samochód lub kto i za ile zaholuje nam go do domu. Zapewni nam te pomoc ubezpieczenie assistance. W razie potrzeby niektóre firmy ubezpieczeniowe zapewniają tak zwane auto zastępcze, które umożliwi nam kontynuowanie podróży. Jest to świetne rozwiązanie, które zapewni nam udany wyjazd i szczęśliwy powrót do domu. Ubezpieczenie takie jest naprawdę warte polecenia i warto je wykupić, wybierając się na zagraniczny wyjazd.

Dodaj komentarz