Ubezpieczenia w Polsce oraz poza granicamiKupując ubezpieczenie w naszym kraju, zwłaszcza ubezpieczenie komunikacyjne, kupujemy zwykle ubezpieczenie za granicą które akceptowane będzie w wielu różnych europejskich krajach. Większość polis ubezpieczeniowych akceptowana jest na terenie całej Unii Europejskiej. Jest to w zasadzie jeden z najlepszych sposobów na to aby ułatwić obywatelom poruszanie się po terenie unii.

Chodzi bowiem nie tylko o ubezpieczenia komunikacyjne, które jak wiemy są wyjątkowo potrzebne, ale także o ubezpieczenia turystyczne, które wykupuje się na czas podróży. Osoby, które chcą sobie ubezpieczenia podróży wykupić zwykle mają możliwość wykupienia ubezpieczenia dokładnie na czas swojej podróży. Jest to dobra propozycja, nawet dla tych osób które wyjeżdżają na wycieczkę tylko do krajów Unii Europejskiej.

Dodatkowe pakiety

Posiadanie dodatkowego ubezpieczenia zapewnia nie tylko szybką pomoc w nagłych wypadkach, ale także możliwość uzyskania odszkodowania, jeśli oczywiście ubezpieczenia za granicą zawiera w pakiecie ubezpieczenia NNW. Tak samo jak z ubezpieczeniami komunikacyjnymi, które można kupić bezpośrednio w salonach samochodowych, tak samo jest także z ubezpieczeniami podróży. W takiej sytuacji ubezpieczenie podróży możemy kupić sobie od razu w biurze podróży. Co prawda biuro turystyczne na pośrednictwie zarabia, ale za to samo ubezpieczenie może być oferowane za niższą cenę, tak więc w ostateczności klienci zyskują.

Ubezpieczenie bagażu

Na ogół, jeśli turysta przebywa w ośrodkach turystycznych, które w krajach żyjących z turystyki są wręcz odseparowane od innych regionów kraju, to pobyt powinien być bezpieczny. Na wszelki wypadek warto mieć takie ubezpieczenie zwłaszcza że możliwe jest dodatkowe ubezpieczenie chociażby przewożonego przez siebie bagażu. Przyda się to w razie jego kradzieży, a w przypadku jeśli linie lotnicze zgubią lub zniszczą bagaż, turysta ma szansę na uzyskanie nie jako podwójnego odszkodowania, zarówno z towarzystwa ubezpieczeniowego jak i z firmy która bagaż zgubiła. Turyści udający się w stosunkowo niebezpieczne regiony mogą także ubezpieczyć się na wypadek rabunku.

Dodaj komentarz