Ubezpieczenia wypadkoweDane udostępnione przez Główny Urząd Statystyczny są zatrważające. Okazuje się, że aż ośmiu pracowników na tysiąc ulega wypadkom. Do wspomnianych wypadków najczęściej dochodzi z winy samego pracownika. Tak sytuacja ma miejsce w sześciu na dziesięć przypadków. Ponadto osiem na dziesięć wypadków kończy się urazem rąk lub nóg. Należy również dodać, że po każdym wypadku statystyczny poszkodowana osoba jest niezdolna do wykonywania pracy przez niespełna 35 dni. Jest kilka grup ubezpieczeń zapewniające ochronę po wypadku pracownika.

OC pracodawcy

Ubezpieczenie wypadkowe to jedno z nich, a drugim z kolei jest oc w życiu prywatnym. Możliwe staje się również skorzystanie z oc pracodawcy, czyli jest to nic innego jak ochrona firmowych pieniędzy. Jak mówią przepisy osoba poszkodowana, czyli w tym przypadku pracownik wobec samego przedsiębiorcy może wysunąć roszczenie finansowe związane z wypadkiem, jaki miał miejsce. Jeżeli to zrobi, szef będzie musiał zapłacić mu odszkodowanie, a dzięki polisie zajmie się tym ubezpieczyciel. Ubezpieczenie nnw online pracownika to odszkodowanie, które należy się w związku z samym faktem uszczerbku na zdrowia podczas pracy.

Odszkodowanie od ubezpieczyciela

Zatrudniona osoba po prostu dostaje odszkodowanie od ubezpieczyciela i nie musi już występować o roszczenie do pracodawcy. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że przedsiębiorcy powinni być świadomi, że każdy wypadek pracownika jest dla nich sporym problemem. Spoczywa na nich odpowiedzialność za zapewnienie zatrudnionemu finansowej rekompensaty po szkodzie, a to z kolei może stanowić poważne obciążenie dla firmowego budżetu. Towarzystwa ubezpieczeniowe, które zazwyczaj proponują przedsiębiorcom oc w życiu prywatnym życzą sobie dopłaty za dodatkową ochronę. Najczęściej chodzi tutaj o ubezpieczenie nnw pracownika, która gwarantuje ubezpieczonej osobie wypłatę odszkodowania. Pracownicy wybranych branż, choćby przetwórstwa przemysłowego, budownictwa i transportu są najbardziej narażeni na wypadki.

Dodaj komentarz