Ubezpieczenie a używany samochódCiężko jest co prawda określić dlaczego, ale fakty i statystyki są nie ubłagane Polacy po prostu wolą kupować samochody używane. Czy to od naszych zachodnich sąsiadów czy też od samych siebie. Nie oznacza to że nowe samochody nie są zakupowe, ale zdecydowana większość samochodów poruszających się po naszych drogach to oczywiście pojazdy używane.

Nieco inaczej wyglądają także ubezpieczenia samochodowe dla samochodów używanych. Przy zakupie takich samochodów można niekiedy od razu otrzymać także ubezpieczenie komunikacyjne. Tutaj od razu pierwsza uwaga. Poprzedni właściciel może się chwalić iż posiada ubezpieczenia oc ac wykupione na dłuższy okres czasu. Bez wątpienia jest to dodatkowa korzyć, a fakt iż samochód ma wykupione dodatkowe ubezpieczenie AC może sugerować iż poprzedni właściciel dbał o swój samochód aczkolwiek tak naprawdę nic więcej z tego nie wynika, gdyż dodatkowe ubezpieczenia nie przechodzą na nowego właściciela samochodu, o czym nie wie każdy kupujący.

Wybór oc

Kupujący nowe samochody mają wiele ułatwień w zakresie wykupienia ubezpieczenia. Salon samochodowy może pomóc wybrać oc najtaniej oraz załatwić określone formalności. Nie rzadko kupując od razu samochód można dodatkowo w pakiecie otrzymać w pełni za darmo tanie oc, mało tego polisa oc może być wybrana przez samego klienta, który ma do wyboru kilka różnych współpracujących z producentem czy danym salonem samochodowym towarzystw ubezpieczeniowych.

Komisy samochodowe

Podobnie jednak czynią także komisy samochodowe, w których można wykupić Ubezpieczenia samochodów o wiele taniej niż bezpośrednio u ubezpieczycieli. Dotyczy to z reguły ubezpieczeń dodatkowych takich jak AC aczkolwiek może być to dla kupujących bardzo pomocne. Komisy samochodowe mają podobnie jak salony samochodowe podpisane umowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi, tak więc mogą zaoferować niektóre ubezpieczenia na preferencyjnych warunkach. Firmom ubezpieczeniowym jest dzięki temu o wiele łatwiej dotrzeć do takich klientów, którzy mogą być zainteresowani tym aby wykupić takie ubezpieczenie dla swojego samochodu.

 

Dodaj komentarz