Jeszcze kilkanaście lat temu większość kierowców podchodziła z dużą dozą zaufania do wszelkich ofert dodatkowych ubezpieczeń autocasco. Wynikało to przede wszystkim z samej polityki towarzystw ubezpieczeniowych, które przyjmowały niemal dowolne kalkulacje przy wycenie poszczególnych szkód, aby wypłacić jak najmniejsze odszkodowanie i dość często pomimo wykupionej polisy nie chciały przyjmować na siebie jakiejkolwiek odpowiedzialności doszukując się w danym zdarzeniu winy właściciela ubezpieczonego pojazdu.

Dzisiaj to wszystko się zmieniło, a kierowcy dostrzegają liczne zalety ubezpieczenia AC!

Ubezpieczenie AC – zalety ubezpieczenia

Pomimo tego, że ubezpieczenie autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym, to coraz większa liczba właścicieli samochodów osobowych decyduje się na jego wykupienie. Podstawowym zadaniem ubezpieczenia AC jest wypłata odszkodowania za uszkodzenie lub utratę pojazdu. Dotyczy to wszystkich sytuacji, w których to my spowodowaliśmy zdarzenie drogowe (niezależnie czy uszkodziliśmy swój pojazd w kontakcie z innym pojazdem czy po prostu zahaczyliśmy o słupek na parkingu) lub w których ucierpiał nasz samochód, a sprawca nie jest znany. Warto mieć na względzie również to, że zakres ubezpieczenia AC nie ogranicza się często wyłącznie do samego wypłacenia odszkodowania, ale również holowania samochodu z miejsca zdarzenia do warsztatu i naprawy bezgotówkowej, w której to nie my musimy się martwić o organizację części czy wolne terminy u mechanika.

Dla pojazdów wartościowych to się opłaca!

Ubezpieczenie AC – to się opłaca!Podsumowując, jeżeli posiadamy pojazd o stosunkowo dużej wartości, to przy corocznym wykupywaniu obowiązkowej polisy OC warto dopłacić te kilkaset złotych i mieć spokój w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia pojazdu. Warto mieć na względzie również to, że procedura dochodzenia odszkodowania za uszkodzony lub utracony pojazd jest dzisiaj stosunkowo prosta i szybka, a tym samym szybko możemy naprawić nasz pojazd lub zakupić nowy – taki wybór zależy tylko i wyłącznie od nas samych!

Zobacz więcej na: http://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/ubezpieczenie-ac/

Dodaj komentarz