Ubezpieczenie dla dziecka i dla rodziny

Każdy z nas odprowadza składki na obowiązkowe ubezpieczenia. Obejmuje to także ubezpieczenia wypadkowe. W razie wypadku także śmiertelnego ubezpieczyciel w tym przypadku najczęściej ZUS zobowiązuje się do wypłacenia rodzinie poszkodowanego odszkodowania. Formy odszkodowań mogą być różne, od jednorazowych po stałe świadczenia. Jeśli pracownik posiada dodatkowe ubezpieczenia, wykupione w innym towarzystwie ubezpieczeniowym to oczywiście możliwe jest uzyskanie stałej renty lub wypłata odszkodowania w wyższej wysokości. Obejmuje to jednak wypadki, które mogą mieć miejsce podczas pracy, a jak wiadomo każdemu z nas wypadek może przytrafić się w zasadzie w każdej chwili.

Polisa na życie

W jaki sposób sobie z tym można poradzić? Aby zadbać o swoją rodzinę zaleca się wykupienie odpowiednich ubezpieczeń, niekiedy nawet kilku, które w różnych wymiarach chronić będą nas oraz naszą rodzinę. Przykładem jest polisa życie. Polisa na życie może być skonstruowana w taki sposób, że w razie śmierci danej osoby, możliwe jest wypłacenie z polisy sporego odszkodowania, oczywiście z zastrzeżeniem kilku typowych w takich sytuacjach wyłączeń. Wykupując taką polisę na życie w wieku 20 a nawet i 30 lat nie można jednak przewidzieć tego co wydarzy się na jesieni naszego życia, dlatego też należy wybrać taką polisę w przypadku której istnieje możliwość wypłaty nie jako dodatkowych świadczeń emerytalnych.

Ubezpieczenia zdrowotne

Możliwe może być też dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne. Zdrowie swoje oraz całej swojej rodziny można ubezpieczać także na kilka innych sposobów. Pierwszym z nich są ubezpieczenia rodzinne oferowane przez nawet w przypadku bardzo licznej rodziny. Jest to doskonała polisa na przyszłość, pozwalająca na korzystanie z usług wielu specjalistów, bez konieczności posiadania jakiegokolwiek skierowania. Wystarczy samo podejrzenie że z naszym zdrowiem dzieje się coś nie tak. Podobnie działa ubezpieczenie dla dziecka, które wykupuje się dla najmłodszych dzieci. Okres takiego ubezpieczenia dla niemowlaków wynosi zwykle do kilku lat, przeważnie do drugiego lub trzeciego roku życia.

Dodaj komentarz