Ubezpieczenie dla narciarza – niezbędnikCoraz częściej mówi się o konieczności wykupywania polisy ubezpieczeniowej przed wyjazdem na narty. Oferty towarzystw istotnie się pod tym względem różnią. Koniecznie trzeba więc wiedzieć, jakie elementy takiego ubezpieczenia uznać można za niezbędne. Dzięki temu wykupienie idealnej polisy nie będzie takie trudne.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej to zawsze dobry wybór. Trzeba pamiętać, że na stoku nigdy nie jesteśmy sami. Może zdarzyć się tak, że na skutek nieostrożnej jazdy wjedziemy w drugiego narciarza, uszkadzając mu sprzęt lub powodując powstanie określonych obrażeń. Osoba poszkodowana może oczekiwań od nas rekompensaty finansowej. W przypadku wykupionego OC ewentualne żądania pokryje ubezpieczyciel.

 Następstwa nieszczęśliwym wypadków

To popularne ubezpieczenie NNW. Decydując się na jego wykupienie, można liczyć na wypłatę odszkodowania w przypadku:

śmierci osoby ubezpieczeniowej na skutek udziału w wypadku;

powstania uszczerbku na zdrowiu – częściowego lub całkowitego;

udziału w wypadku.

W momencie, kiedy osoba ubezpieczona zginie w wypadku, pieniądze z polisy zostaną wypłacone osobie uposażonej.

 Ubezpieczenie sprzętu

To także zawsze dobre rozwiązanie. W kurortach narciarskich nigdy nie wypoczywamy sami. Nigdy też nie mamy pewności kim są osoby, które w tym samym czasie spędzają urlop w tym samym miejscu. Kiedy z przechowalni zginie nam sprzęt, towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaci nam odszkodowanie, a my będziemy mogli nadal cieszyć się białym szaleństwem. Wiele firm zapewnia również sprzęt zastępczy w takiej sytuacji, co jest bez wątpienia doskonałym rozwiązaniem.Wyjazd na narty to bez wątpienia ogromna przyjemność. Trzeba jednak pamiętać, że w czasie wypoczynku i pobytu na stoku przytrafić mogą się nam rozmaite zdarzenia losowe. Aby uniknąć ponoszenia ich konsekwencji, zawsze warto zdecydować się na wsparcie towarzystwa ubezpieczeniowego. Wykupiona polisa zapewni nam doskonałą ochronę i pozwoli czuć się w pełni bezpiecznie i komfortowo.

 

Dodaj komentarz