Ubezpieczenie dla pielgrzymaWakacje to nie tylko czas podróży, ale także licznych pielgrzymek. Pielgrzymka jest specyficzną podróżą, pielgrzymujemy bardzo chętnie do polskich, ale też zagranicznych sanktuariów. W czasie pielgrzymki także możemy zachorować, czy złamać nogę. Czy w takiej sytuacji mamy skazywać się tylko na pomoc Ducha Świętego, czy może jednak przed wyruszeniem w drogę wykupić ubezpieczenie?

Wyruszając na zorganizowaną pielgrzymkę otrzymamy ubezpieczenie od jej organizatora. Jeżeli celem pielgrzymki będzie zagraniczne sanktuarium to organizator zapewni nam polisę kosztów leczenia oraz polisę NNW. Jednak organizatorzy najczęściej wybierają najtańsze polisy z bardzo niską sumą ubezpieczenia. Każdy pielgrzym może jednak dodatkowo ubezpieczyć się sam. Jakie ubezpieczenie warto więc wykupić?

 Karta EKUZ

Wyruszając na pielgrzymkę do Włoch czy Francji, koniecznie należy zabrać ze sobą kartę EKUZ. Kartę otrzymamy bezpłatnie. Dzięki niej w razie zachorowania we włoskim czy francuskim sanktuarium będziemy mogli liczyć na bezpłatną pomoc medyczną w publicznej placówce służby zdrowia. We Włoszech musimy liczyć się jednak z częściową odpłatnością za wizytę u dentysty i lekarza. Warto o tym pamiętać, ale też o tym, że jeśli z powodu choroby nie wrócimy do kraju z całą grupą, to za transport medyczny zapłacimy sami.

 Ubezpieczenie kosztów leczenia

Jak już wspomniano, organizatorzy wyjazdów pielgrzymkowych zapewniają takie ubezpieczenie z tym jednak, że na bardzo niską sumę. Dlatego warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie kosztów leczenia na wyższą sumę niż ta, którą oferuje organizator. Wybierając dodatkowe ubezpieczenie kosztów leczenia, musimy jednak określić cel swojej pielgrzymki. Suma kosztów leczenia może być niższa jeśli celem pielgrzymki są sanktuaria położone na terenie Europy oraz na terenie państw leżących w basenie Morza Śródziemnego. Pielgrzymując do sanktuariów poza Europą, musimy wybrać znacznie wyższą sumę ubezpieczenia.

Dodaj komentarz