Ubezpieczenie indywidualnePraca etatowa zapewnia nam ubezpieczenie zdrowotne, chorobowe i rentowe. Na podstawie naszych zarobków (ich kwoty brutto) ustala się wysokość składek poszczególnych ubezpieczeń. Ich wartość jest obliczana na zasadzie procentowej. To ubezpieczenie zasadnicze. W ramach usług ubezpieczeniowych możemy jednak, na własna rękę, wykupić sobie ubezpieczenia dodatkowe. Przykładem takiego właśnie ubezpieczenia jest ubezpieczenie zdrowotne prywatne. Sięga po nie coraz więcej osób. Bo co z tego, że publiczna służba zdrowia dostępna jest dla każdego, skoro możliwości skorzystania z niej są bardzo utrudnione, a niekiedy wręcz niemożliwe. Nie każdy ma czas, by na wizytę u kardiologa czekać pół roku. I nie chodzi tu wcale o to, że akurat w tym terminie ma zaplanowaną wizytę u fryzjera. Do tej wizyty lekarskiej może po prostu nie doczekać. Wiele chorób wymaga natychmiastowej diagnozy i jak najszybszego podjęcia leczenia. Dlatego, by mieć dostęp do lekarzy specjalistów wykupuje się prywatne ubezpieczenia medyczne.

Polisy na życie

Popularnym rodzajem indywidualnego ubezpieczenia są również polisy na życie. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma je w swojej ofercie, w różnych wariantach. Od wersji podstawowej po polisy z wysokiej półki gwarantujące szeroka ochronę ubezpieczeniową. Najlepsze ubezpieczenie na życie, to takie które dopasowane jest do naszych potrzeb. Jeśli sami dokładnie nie wiemy, jaka polisa nam jest potrzebna, nie wiemy, co warto uwzględnić w ubezpieczeniu na życie, zawsze można skorzystać z rad agenta ubezpieczeniowego. Często ich wiedza i doświadczenie wpływa na wybór najlepszej opcji polisy ubezpieczeniowej. Oni wiedzą, co warto ubezpieczyć.

Wypłata odszkodowań

Wiedzą, jakie okoliczności wymuszają wypłatę odszkodowań, więc mogą podpowiedzieć klientom, co należy zawrzeć w takiej umowie ubezpieczenia. Atrakcyjna cena ubezpieczenia to niekoniecznie dobry argument. Istota są ogólne warunki ubezpieczenia. Tu kryją się haczyki i niuanse. Indywidualne ubezpieczenia to także nasze osobiste polisy komunikacyjne. Ten rodzaj polis cieszy się zainteresowaniem na internetowych stronach firm ubezpieczeniowych. Każdy kierowca jest w stanie wykupić polisę online. Czy to ubezpieczenie NNW online czy tylko standardowe OC, coraz częściej generuje się je internetowo, w domu o każdej porze dnia i nocy. W zależności do tego, kiedy znajdziemy na to czas.

Dodaj komentarz