Ubezpieczenie kupowane przez InternetW dzisiejszych czasach towarzystwa ubezpieczeniowe, by pozyskać jeszcze większą liczbę klientów, oferują bardzo dogodne warunki zawierania umów ubezpieczeniowych. Dodatkowe zniżki kusza zwłaszcza kierowców, którzy nie chcą wydawać fortuny na obowiązkowe OC.

Najlepszym sposobem obliczenia najtańszej składki jest skorzystanie z kalkulatora ubezpieczeń, który jest dostępny w Internecie całkowicie za darmo. Taki narzędzie posiada bardzo dużo zalet, przede wszystkim w ciągu kilku chwil można sprawdzić aktualną ofertę niejednej czy dwóch firm, lecz niemalże wszystkich, które dostępne są na rynku. Oczywiście samo porównanie to jedna kwestia, lecz ta samą drogą, czyli przez Internet można zawrzeć stosowną umowę, co nie da się ukryć, jest bardzo wygodne i pozwala zaoszczędzić spora ilość czasu. Kupowane ubezpieczenia online są jak najbardziej bezpieczne, a zawarta umowa obowiązuje od dnia jej podpisania, nie należy, więc obawiać się, że taka forma będzie jedynie strata pieniędzy.

Kalkulator ubezpieczenia

Ogólnie rzecz biorąc, by skorzystać z kalkulatora ubezpieczeniowego, potrzebne są jedynie dane pojazdu, które koniecznie trzeba wpisać w odpowiednie rubryki. Rok produkcji dane właściciela będą koniecznością. Dodatkowo można sprawdzić, ile wyniesie składka, jeśli do pakietu ochronnego dopisze się NW bądź ubezpieczenie Assistance, na pewno koszty nieco wzrosną, lecz dzięki możliwości porównania wszystkich dostępnych ofert na pewno uda się wynegocjować najkorzystniejsze warunki dopasowane do potrzeb i możliwości finansowych. Najważniejszą zasadą, jaką warto kierować się nabywając polisę online, jest dokładne przeanalizowanie całej umowy, jak i ogólnego regulaminu.

Niejasne sytuacje

Niestety mało, kto analizuje to, co podpisuje, więc czasem powstają niejasne sytuacje, a umowa ubezpieczeniowa zawierana jest w przypadku pojazdu na minimum rok, a w przypadku nieruchomości nawet i trzy lata. Wycofanie się z niej przed końcem nie jest niestety możliwe, więc dla własnego bezpieczeństwa lepiej poświęcić kilka dodatkowych minut i dokładnie sprawdzić nawet najmniejszy szczegół. Mimo iż OC kalkulator jest powszechnie używanym narzędziem, nie oznacza to, że sprawdzanie składek zobowiązuje do zakupu konkretnej polisy. Można to robić jedynie w celach orientacyjnych, nawet jeśli nie ma się zamiaru w najbliższym czasie zmieniać firmy ubezpieczeniowej. Jeśli jednak znajdzie się ofertę znacznie tańszą niż obecna, można skontaktować się z wybranym agentem i dopytać się o szczegóły a z czasem skorzystać z lepszej opcji, jeśli obecna polisa będzie wygasała.

Dodaj komentarz