Kolejnym, który częściowo jest od nas zależnym czynnikiem wpływającym na koszt ubezpieczenia mieszkania jest kwestia ryzyka. Mimo faktu, że nie zmienimy miejsca, w którym to znajduje się nasz lokal to nie możemy obniżyć składki poprzez odpowiednie jego zabezpieczenie. Inwestycja w atestowane drzwi, okna i czujniki antywłamaniowe, czujniki dymu i ognia, odpowiednie zamki oraz lepszą ochronę elementów ruchomych może bardzo się opłacić w perspektywie wielu lat trwania zobowiązania. A jak sytuacja wygląda pod względem realnej wysokości składki?

Wybór oferty

Zanim zdecydujemy się na wybór rozwiązania z całą pewnością warto jest rozważyć opcje ubezpieczenia, które uwzględnia same mury oraz ubezpieczenie murów, elementów stałych i samego wyposażenia. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że samo ubezpieczenie mieszkania o wartości 200 tysięcy złotych może kosztować nas od 100 – do nawet 500 złotych na przestrzeni całego roku. Z kolei w przypadku mieszkania o wartości 500 tysięcy złotych koszt ten może wahać się pomiędzy 250 a 700 złotymi, a posiadacze domu o wartości 800 tysięcy złotych mogą zapłacić od 400 złotych do nawet ponad tysiąca złotych rocznie. Musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że owe wysokości stawek związanych z samym ubezpieczeniem zwykle sięgają kilkuset procent – przy czym ten sam zakres ochrony i taka sama kwota ubezpieczenia wcale nie oznacza porównywalnej składki.

Zakres ochrony

Należy pamiętać, że bezwzględnie powinniśmy przed podjęciem decyzji o ubezpieczeniu mieszkania określić interesujący nas zakres ochrony. Bardzo ważne staje się również porównanie, co najmniej kilku ofert. Świetnym narzędziem, które będzie w stanie nam pomóc w dokonaniu wyboru jest kalkulator ubezpieczenia online. Jest to narzędzie dostępne na wielu stronach internetowych, które pozwala dopasować rozwiązanie do naszych potrzeb. Odrobina wysiłku i trochę naszego czasu może przynieść wymierny zysk. Z tego typu wariantu korzysta coraz więcej osób wobec czego warto jest zdawać sobie sprawę z możliwości jakie niesie ze sobą to właśnie rozwiązanie.

 

Dodaj komentarz