Ubezpieczenie motocykla czy to musi być drogie?

Jeśli jesteś wielbicielem jednośladów z dodatkiem koni mechanicznych to na pewno cenisz sobie wolność i wiatr we włosach, ale niestety z obowiązku zawarcia ubezpieczenia się nie uwolnisz. Czy ubezpieczenie motocykla musi być drogie? Nie musi, ale uwaga nie wynika to wcale z faktu, że ubezpieczenie takowego pojazdu może być krótkoterminowe. Takie przeświadczenie mylnie krąży gdzieś w świadomości ludzi. Nic bardziej błędnego.

Motocykle i skutery podlegają takiemu samemu obowiązkowi posiadania obowiązkowego ubezpieczenia jak samochody i choć to pojazdy wybitnie sezonowe muszą być ubezpieczone przez cały rok od odpowiedzialności cywilnej. Za brak ciągłości grożą dotkliwe kary. Powyżej 14 dni przerwy w ochronie blisko 600 złotych kary. Nie opłaca się po prostu w ten sposób oszczędzać. Nawet do 3 dni przerwy wyjmie z naszej kieszeni już 125 złotych.

Jeśli już wzdychasz, że nie zaoszczędzisz jest jednak nadzieja

Jeśli jeździsz bezwypadkowo autem Twoje zniżki mogą być bezpośrednio przeniesione na motor czy skuter. Dobrzy kierowcy także i tu mają taniej. Jednak Ci, którzy są przeświadczeni, że jak zwykle zrobią to on-line mogą się srodze zawieść. Ubezpieczenie OC AC dla jednośladów nie jest dostępne u ubezpieczycieli Direct. Przez Internet nie oferuje się pełnych pakietów.

I jest drożej – zdecydowanie

Firmy direct oferują też dużo wyższe oferty. Składki OC sięgają nawet 6 tysięcy złotych. U ubezpieczycieli stacjonarnych jest zdecydowanie lepiej w tym względzie, a ubezpieczenie motocykla można znaleźć już w kwocie poniżej 1000 złotych. Za taką cenę niewątpliwie prościej jest zdobywać polskie szosy i śmigać w korkach. Nie ma sensu przepłacać jeśli wiemy, że nawet według ostatnich raportów z ubiegłego 2014 roku motocykliści jeżdżą bezpieczniej. Poza tym pojazdy te dysponują z reguły dużo mniejszą pojemnością silnika. Jeszcze tańsze będzie uczciwie skalkulowane ubezpieczenie na skuter.

Nie chcesz biegać po agencjach?

Skorzystaj z porównywarki. Choć ubezpieczenia nie są dostępne on-line oferty ubezpieczycieli możesz porównać w Internecie uwzględniając nawet w nich Twój wiek i doświadczenie.

Dodaj komentarz