Polisę na życie mogą wykupić bardzo różne osoby. Pojawia się jednak pytanie co z tymi, którzy borykają się z chorobami psychicznymi. Czy oni również mogą liczyć na wykupienie polisy czy też towarzystwa ubezpieczeniowe raczej unikają sprzedaży polis na życie tym, którzy mają trudności psychiczne?

 

W przypadku osób z zaburzeniami psychicznymi bardzo dużo zależy od rodzaju dolegliwości oraz indywidualnego podejścia towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto jednak pamiętać, że osoby te mogą mieć jednak pewne trudności z wykupieniem polisy turystycznej.

Problemy w ubezpieczalni

Największe trudności ze strony towarzystwa ubezpieczeniowego czekają te osoby, które cierpią na depresję oraz inne zaburzenia nastroju. Choroby te poważnie wpływają na sposób myślenia oraz postrzegania świata przez osoby chore, rzutują na ich postrzeganie siebie. Osoby te bardzo często decydują się na podjęcie próby samobójczej, a to dla ubezpieczyciela stanowi poważne ryzyko. Dlatego ci, którzy aktualnie leczą się z powodu zaburzeń depresyjnych raczej nie mają co liczyć na możliwość wykupienia polisy na życie.

Leczenie miej za sobą

Ubezpieczenie na życie a choroba psychicznaMniej restrykcyjnie sytuacja wygląda, jeśli chodzi o osoby, które leczenie mają już za sobą. Tu oczywiście liczą się dane dostarczone przez klienta oraz dokumentacja medyczna i zaświadczenie od lekarza prowadzącego. Generalnie im dłużej minęło od końca leczenia, tym lepiej. Ważne jest jednak, aby lekarz psychiatra stwierdził, że ryzyko podjęcia próby samobójczej jest znikome. Na plus dla osoby zainteresowanej ubezpieczeniem działa:

-pozostawianie pod opieką lekarza;

-brak prób samobójczych w historii choroby;

-regularne zażywanie leków i brak epizodów związanych z ich odstawieniem.

Im bardziej stabilnie funkcjonuje dana osoba, tym większe ma szanse na wykupienie ubezpieczenia turystyczne. Ci, u których choroba jest właśnie czynna mogą raczej zapomnieć o tym, że będą mogli zabezpieczyć się w ten sposób. Polisa na życie to dobra forma zabezpieczenia siebie oraz swoich bliskich. Niestety, w przypadku osób chorych psychiczne jej wykupienie może okazać się dość trudne.

Dodaj komentarz