Chyba większość z nas słyszała o polisach na życie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeśli chcemy solidnie zabezpieczyć swoich bliskich oraz siebie na wypadek pogorszenia naszego stanu zdrowia, a nawet naszej śmierci. Wybór polis i oferujących je towarzystw ubezpieczeniowych jest obecnie bardzo duży. Pojawia się jednak pytanie, jak stan zdrowia wpływa na możliwość wykupienia przez nas polisy na życie.

 

Towarzystwa ubezpieczeniowe zawsze dbają o własne interesy. Dlatego dokładnie sprawdzają swoich klientów zanim zdecydują się podpisać z nimi umowę. Jeśli chodzi o polisy na życie, to ogromne znaczenie ma stan zdrowia osoby, która zamierza się ubezpieczyć. Generalnie im jest on lepszy, tym mniejsze problemy czekają nas w przypadku chęci wykupienia polisy tego rodzaju.

Ankieta

W przypadku ubezpieczenia na życie niezbędne jest zawsze wypełnienie tak zwanej ankiety zdrowotnej. Ujmuje ona mnóstwo aspektów. Wśród pytań znajdują się te dotyczące między innymi:

-wagi ciała i wzrostu – informacje niezbędne do określenia, czy nie cierpimy na nadwagę lub otyłość;

-przebytych chorób;

-zażywanych na stałe leków;

-pobytów w szpitalu;

-przebytych operacji;

-palenia papierosów;

-picia alkoholu.

W przypadku używek ankiety potrafią być bardzo dokładne. Pytania mogą dotyczyć bowiem nie tylko tego, czy w ogóle palimy oraz pijemy, ale jak dużo: w jakich ilościach, z jaką częstotliwością.

Polisa nie dla każdego?

Ubezpieczenie na życie a stan zdrowiaNa wykupienie polisy na życie raczej nie mają co liczyć ci, którzy przeszli takie choroby, jak zawał oraz wylew krwi do mózgu. Takie dolegliwości mają bowiem to do siebie, że lubią się powtarzać, a każdy kolejny epizod zawału czy wylewu zwiększa ryzyko zgonu. Dla towarzystwa ubezpieczeniowego nie jest to więc sytuacja korzystna. Problemy napotkają także ci, u których rozpoznano chorobę nowotworową. Osoby te raczej nie mają co liczyć na możliwość wykupienia polisy na życie. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych stosuje ograniczenia również w przypadku osób niepełnosprawnych, zakładając, że niepełnosprawność również podnosi istotnie ryzyko ubezpieczeniowe.

Dodaj komentarz