Wielkimi krokami zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Wiele osób już dzisiaj zastanawia się nad tym, jaki prezent zrobić swoim bliskim. Ciekawą propozycją może być ubezpieczenie na życie – podarek będący wyrazem największej troski.

Ubezpieczenie posagowe dla dzieci

To świetny pomysł dla rodziców, którzy chcą mieć pewność, że ich pociechy nie zostaną bez środków do życia w wypadku, kiedy im samym przydarzy się coś złego. Środki zgromadzone w tym wypadku mogą stanowić doskonały start dla młodych osób w dorosłe życie. Składki można płacić z jednym z wybranych systemów:

miesięcznym;

kwartalnym;

półrocznym;

rocznym.

Trzeba pamiętać, że im wyższe będą składki, tym większa będzie wartość ubezpieczenia. Taką polisę warto wykupić jak najwcześniej – wtedy zgromadzona suma będzie wysoka. Decydując się na kupno tego rodzaju prezentu, należy pamiętać, że jest to inwestycja na lata. Nie każdy może sobie więc na to pozwolić.

Polisa dla rodziców

Taki prezent mogą swoim rodzicom zrobić dzieci. Osobą, która będzie uprawniona do odbioru świadczenia, będzie drugi rodzic. Dzisiaj na rynku znaleźć można tego rodzaju produkty ubezpieczeniowe, w których ubezpieczyciel nie określa górnej granicy wieku. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku osób starszych składka będzie wyższa. Wynika to oczywiście z dużo większego niż w przypadku osób młodych ryzyka zgonu, które spowodowane jest wiekiem oraz chorobami przewlekłymi.

Prezent dla dzieci pełnoletnich

Ubezpieczenie na życie w prezencie świątecznymTo analogiczna polisa do tej, którą rodzicom mogą wykupić dzieci. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju polisy działają dopiero, kiedy osoba ubezpieczona umrze. Pieniądze, które stanowiły wartość ubezpieczenia, zostaną wypłacone osobie uprawnionej. Może to być na przykład małżonek zmarłego, rodzice lub jego dzieci. Warto zastanowić się nad wysokością składki – im jest wyższa, tym większa suma wypłacana jest przez ubezpieczyciela w przypadku śmierci. Takie prezenty do zobowiązania długoterminowe, które jednak mogą okazać się bardzo przydatne. Zawsze warto zastanowić się nad tego rodzaju podarkiem.

Dodaj komentarz