Maj to okres I komunii świętych. Bliscy dzieci na pewno zastanawiają się, jaki prezent kupić dzieciom z tej okazji.

Na pewno ciekawym prezentem, prezentem, który bardzo może przydać się dziecku w przyszłości, jest ubezpieczenie na życie.

Polisa posagowa dla dzieci

To doskonały prezent, który mogą zrobić rodzice lub dziadkowie chcący mieć pewność, że zabezpieczą przyszłość dzieciom lub wnukom. Kiedy zabraknie rodziców, pieniądze zgromadzone na polisie na pewno będą dla nich wsparciem, kiedy będą rozpoczynać swoje dorosłe życie. W przypadku polis posagowych, składki można opłacać w trybie:

  • miesięcznym;
  • kwartalnym;
  • półrocznym;
  • rocznym.

Od wysokości opłacanej składek uzależniona jest wysokość przyszłego kapitału, który wypłaci towarzystwa ubezpieczeniowe po wygaśnięciu polisy. Polisą posagową można wykupić tuż po narodzinach dziecka.

Polisa dla rodziców

Polisę tego typu mogą rodzicom kupić także dorosłe dzieci. Może to być prezent z okazji Dnia Matki, czy Dnia Ojca. Wykupując polisę na jednego z rodziców, jako osobę uprawnioną do otrzymania świadczenia należy wskazać drugiego z rodziców. Przeglądając oferty towarzystw ubezpieczeniowych dotyczącego tego rodzaju polis znajdziemy także polisy, w których nie ma górnej granicy wieku. Pamiętajmy jednak, że polisa wykupowana dla osób w starszym wieku oznacza wyższe składki. Dlaczego tak się dzieje? Ryzyko zgonu będące efektem chorób przewlekłych i samego wieku jest w tym wypadku większe niż w przypadku osób młodych, większe jest więc ryzyko ponoszone przez ubezpieczyciela.

Prezent dla dzieci dorosłych

Ubezpieczenie na życie w prezencieSą także polisy, które są bardzo zbliżone do polis oferowanym dzieciom, którzy chcą zabezpieczyć swoich rodziców. Polisy te działają dopiero z chwilą śmierci osoby ubezpieczonej. Osoba uprawiona otrzyma zgromadzone na polisie pieniądze tylko po śmierci osoby ubezpieczonej. Jako osobę uprawnioną możemy wskazać drugiego z rodziców lub nawet siebie samego. Suma wypłacona przez ubezpieczyciela zależeć będzie od wysokości opłacanych składek.

Dodaj komentarz