Ubezpieczenie narciarskie – co powinno zawierać?Każdy narciarz, który decyduje się na wykupienie polisy powinien wiedzieć, że aby była ona skuteczna i przydatna, powinna składać się ze ściśle określonych elementów. Wówczas można być pewnym, że doskonale spełni swoją rolę. Jakie składowe musi zawierać dobra polisa narciarska?

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zawsze warto wykupić. Trzeba pamiętać, że narciarstwo jest sportem niezwykle dynamicznym, a na stoku raczej nie będziemy znajdować się sami. O wypadek nie jest więc trudno. W momencie, kiedy z naszej winy dojdzie do uszkodzenia sprzętu innego narciarz lub dozna on urazu, może oczekiwać od nas rekompensaty finansowej. Mając wykupione OC, nie trzeba martwić się ewentualnymi kosztami. Pokryje je towarzystwo ubezpieczeniowe.

 Ubezpieczenie NNW

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, narciarstwo zalicza się do sportów dynamicznych. Nie trudno więc o uraz. Na stoku bardzo często dochodzi do złamań, skręceń czy zwichnięci. Decydując się na wykupienie ubezpieczenia NNW, zapewniamy sobie wypłatę odszkodowania. Warto pamiętać, że ten rodzaj polisy to także gwarancja rekompensaty dla naszych bliskich w przypadku, jeśli na skutek wypadku na stoku my sami poniesiemy śmierć.

 Ubezpieczenie sprzętu

Sprzęt narciarski nie należy do takich. Warto więc zadbać o jego odpowiednią ochronę. Polisa ubezpieczeniowa to gwarancja odszkodowania w momencie, kiedy nasz sprzęt zostanie ukradziony. Trzeba jednak pamiętać, że polisa obejmuje tylko te sytuacje, kiedy sprzęt zostanie ukradziony z profesjonalnych przechowalni. Żaden towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności za narty zostawione przed schroniskiem. Kiedy zginą w takiej sytuacji, odszkodowanie nie zostanie wypłacone.Ubezpieczenie narciarskie to zawsze dobry wybór. Nie ma w tym wypadku znaczenia, czy zamierzamy szaleć na stoku w Polsce, Austrii czy na Słowacji. Obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe mają naprawdę wiele do zaoferowania miłośnikom białego szaleństwa. I z tej szerokiej oferty warto skorzystać, zapewniając sobie bezpieczeństwo i komfort.

 

Dodaj komentarz