Jednym z bardziej popularnych rozwiązań ubezpieczeniowych jest produkt – ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. W niniejszym tekście znajdziesz więcej informacji na temat tego, jaki jest przedmiot owego ubezpieczenia turystycznego i jakie świadczenia obejmuje.

Ubezpieczenie nnw obejmuje następstwo nieszczęśliwych wypadków, które powstają w różnych okolicznościach. I tak, głównym elementem są różne zdarzenia wynikające z faktu, że pojazd jest w ruchu pojazdu. Na przykład, podczas wysiadania z auta lub wsiadania przed rozpoczęciem jazdy. Dodatkowo, jeżeli właściciel ubezpieczenia przebywa w pojeździe w trakcie zatrzymania albo postoju, podczas gdy jest w trakcie trasy. Poza tym – sytuacja ładunku i rozładunku pojazdu – bezpośrednio. Jeśli osoba tankuje samochód i do nieszczęśliwego wypadku dochodzi podczas pobierania paliwa na terenie stacji. Co więcej, nawet jeżeli otwierasz lub zamykasz bramę posesji, gdy chcesz wjechać / wyjechać z terenu swojej posesji. Ubezpieczenie obejmuje także trwałe następstwa przypadłości krążeniowo sercowe – takie jak zawał serca lub powstały u kierowcy wylew krwi do mózgu.

NNW – świadczenia ujęte w wariant tego ubezpieczenia

Jeśli w przypadku zajścia nieszczęśliwego wypadku zachodzi czasowa niezdolność do wykonywania pracy zarobkowej – nnw działa. Tak samo, kiedy ubezpieczony wymaga leczenia, w wyniku którego przeszedł chirurgiczną hospitalizację lub był hospitalizowany w innym zakresie. Kolejna sprawa – uszczerbek na zdrowiu – częściowy lub całkowity, trwały uszczerbek powstały w kontekście poruszania się autem bądź innych zdarzeń, również związanych z aktywnością komunikacyjną w zakresie poruszania się pojazdem samochodowym.

Śmierć osoby ubezpieczonej

W przypadku śmierci osoby ubezpieczonej, świadczenie także ma moc. Jeśli w wyniku urazów konieczne jest nabycie przedmiotów ortopedycznych, takich jak kołnierze, kule czy nakładki stabilizujące pozycję siedzącą, także mowa o świadczeniach z tytułu nnw.

 Dodatkowa ochrona

Zapamiętaj – to jest ubezpieczenie, które stanowi dla Ciebie dodatkową ochronę w przypadku, gdy zdarzają się sytuacje niezależne od ciebie. Warto pomyśleć o tym jak o pewnego rodzaju inwestycji w dodatkowy ochronny parasol, w konsekwencji mamy do czynienia z jeszcze większa swobodą. Oczywiście, trzeba zawsze przestrzegać przepisów, być uważnym w ruchu drogowym, a także dbać o to by nie prowokować zdarzeń, które mogą się potem na nas „zemścić”.

 

Dodaj komentarz