Ubezpieczenie OC i AC za darmoNie jest to żaden chwyt marketingowy mający na celu zachęcenie do zakupienia konkretnego modelu samochodu. Chcemy, osobom kupującym zwłaszcza nowe samochody uświadomić, że obecnie ubezpieczenia oc i ac można uzyskać w zasadzie za darmo i to wcale nie jest rzadkością.

Wymogiem jest zakupienie zwykle nowego samochodu. Koszty oc ac dla nowego auta mogą wynosić od kilkuset do nawet ponad 1000 złotych w zależności jeszcze od tego na jakie zniżki kwalifikuje się kierowca oraz co dokładnie chce ubezpieczyć ( chociażby ubezpieczenie szyb w swoim samochodzie to zwykle dodatkowy wydatek ). Taki pakiet oc ac można otrzymać korzystając z jednej z licznych ofert kredytowych na zakup nowych samochodów.

Bezpłatne OC – jak długo?

Niekiedy już przy minimalnym wkładzie własnym można na raty, wynoszące kilkaset złotych kupić sobie zupełnie nowy samochód, uzyskując od razu gwarancję oraz ubezpieczenie w pełni za darmo. Należy sprawdzić na jaki okres takie kalkulator oc będzie kierowcy przysługiwać. Na ogół jest to pierwszy rok po zakupieniu samochodu, ale czasem jest to okres nieco dłuższy, dzięki czemu kierowca nie musi martwić się nie tylko wydatkami ale także załatwianiem formalności w towarzystwach ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenie assistance

Kolejną ważną sprawą jest to czy w pakiecie takim znajdzie się ac. Warto, zwłaszcza nowy samochód ubezpieczyć także w tym zakresie aby uniknąć w późniejszym czasie problemów, związanych z kosztami naprawy czy też strat w wyniku kradzieży samochodu co w przypadku nowych aut nie jest wcale takie mało prawdopodobne. Nawet posiadanie specjalnych systemów zabezpieczających nie chroni w pełni samochodu. Standardem w pakiecie ubezpieczeń powinno być ubezpieczenie assistance, jednak przy nowych samochodach szanse na to, że konieczne będzie korzystanie z takiego ubezpieczenia są oczywiście zdecydowanie mniejsze, przynajmniej jeśli chodzi o ryzyku awarii pojazdu podczas samej podróży. Wadą takiego darmowego pakietu jest to że niekiedy kupujący nie ma możliwości wybrania towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym ubezpieczenie zostanie wykupione.

Dodaj komentarz