Ubezpieczenie OC i ACWykupiony pakiet oc ac powinien w pełni chronić kierowcę na wypadek powstania jakichkolwiek szkód, wtedy też kierowca może uzyskać odszkodowanie w odpowiedniej wysokości. Nie jest jednak tajemnicą, że firmy ubezpieczeniowe, zwłaszcza te mniej renomowane przygotowują takie umowy ubezpieczeniowe, aby uchronić się przed niektórymi, niepożądanymi zachowaniami kierowców.

Jest to dla nich zabezpieczenie, ale niekiedy ocierające się wręcz o nieuczciwe praktyki względem klientów, którzy ubezpieczenie wykupują.Na przykład kiedy dojdzie do szkody oc i ac upoważniają do uzyskania odszkodowania w odpowiedniej wysokości. Ubezpieczyciel jak wiadomo zwykle dokładnie bada sprawę zanim odszkodowanie zostanie wypłacone.

Przepisowa jazda

Po pierwsze określa się z czyjej winy doszło do kolizji drogowej. Jeśli kierowca posiada oc ac to ma to znaczenie z tego względu, że trzeba odpowiednio wybrać polisę ubezpieczeniową, z której wypłacone zostanie odszkodowanie. Jeśli natomiast kierowca posiada tylko kalkulator oc to oczywiście po spowodowaniu wypadku nie ma co liczyć na możliwość uzyskania jakiegokolwiek odszkodowania. Wracają do wspomnianych już wyłączeń. Niektóre umowy, zwłaszcza na ac skonstruowane są w taki sposób, że jeśli kierowca złamie przepisy ruchu drogowego, czyli na przykład będzie poruszać się po danym odcinku drogi zbyt szybko, to wysokość odszkodowania, które wypłaci ubezpieczyciel może być obniżona.

Pakiety assistance

Na takie właśnie szczegóły warto jest zwracać uwagę przy wyborze ubezpieczenia OC, czy też ac. Od tego na jaką sumę ubezpieczenie zostanie wykupione zależeć będzie najprawdopodobniej także to, jakiego rodzaju pakiet assistance udostępniony zostanie kierowcy. Jeśli w konkretnym wariancie ubezpieczenia określony pakiet z zakresu assistance nie będzie kierowcy z różnych względów odpowiadać, to zawsze może on po prostu zapłacić za taki pakiet osobno. Od rodzaju takiego pakietu zależeć będzie zakres pomocy udzielanej kierowcy, w zależności jeszcze od kilku dodatkowych, zawartych w umowie warunków.

Dodaj komentarz