Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wyjazduNa urlop wiele osób czeka z prawdziwym utęsknieniem. Obecnie coraz większa grupa Polaków decyduje się na zagraniczne wczasy, które na ogół wiążą się z koniecznością wydania całkiem sporej sumy pieniędzy. Czasami może zdarzyć się tak, że tuż przed wyjazdem będziemy zmuszeni z niego zrezygnować. Aby nie ponieść straty, warto wcześniej wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wyjazdu.

Odwołanie wczasów, które wykupiliśmy w biurze podróży to zawsze koszty. Nie tylko nie skorzystamy z wycieczki, ale również solidnie dostaniemy po kieszeni – biuro nie zwróci nam bowiem pieniędzy. Wystarczy jednak wykupić polisę ubezpieczeniową, aby sytuacja nie była aż tak dotkliwa.

Oferta towarzystw ubezpieczeniowych

Poszczególne firmy ubezpieczeniowe różnią się między sobą, jeśli chodzi o ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z wczasów. W jednych takie ubezpieczenie jest opcją dodatkową klasycznej polisy turystycznej, w innych to ubezpieczenie oddzielne. Towarzystwa oferują dzisiaj różne warianty takiego ubezpieczenia. Można zdecydować się na opcję, która zapewnia nam stu procentowy zwrot poniesionych kosztów bądź na taką, w przypadku wyboru której otrzymamy jedynie osiemdziesiąt czy siedemdziesiąt procent wydanych pieniędzy.

 

Przyczyny rezygnacji

Trzeba pamiętać, że żadne towarzystwo nie zwróci nam pieniędzy, jeżeli nasza rezygnacja nie będzie odpowiednio uzasadniona. Obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe zwracają pieniądze w przypadku:

śmierci osoby ubezpieczonej lub osób jej najbliższych;

poważnego wypadku osoby ubezpieczonej lub osoby jej bliskiej, która w efekcie wypadku wymaga stałej opieki;

konieczności udziału w czynnościach prawnych;

wypowiedzenia umowy przez pracodawcę;

kradzieży dokumentów, które niezbędne są do tego, aby można było wyjechać – na przykład dowód tożsamości lub paszport.

Zawsze trzeba jednak w towarzystwie ubezpieczeniowym przedstawić dokumenty potwierdzające zajście określonych okoliczności. W przeciwnym razie towarzystwo nie wypłaci osobie ubezpieczonej (lub uposażonej w przypadku śmierci ubezpieczonego) pieniędzy.

Dodaj komentarz