Wakacje - czy warto się ubezpieczyć przed podróżą?Ubezpieczenie podróży, które oferują agencje zazwyczaj obejmują podobny zakres, jednak warto przejrzeć kilka ofert, ponieważ zawsze można znaleźć Towarzystwo Ubezpieczeniowe, które za mniejsze pieniądze ma ciekawszą propozycję niż konkurencja. Najważniejsze, aby w zakresie podstawowym ubezpieczenia znajdował się assistance, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie bagażu oraz zapewnienie, iż polisa pokryje koszty leczenia w zagranicznym szpitalu. Dla niektórych interesujące może być również to, by ubezpieczenie pokrywało koszty związane z poradami prawnymi, gdy się wpadnie w konflikt z wymiarem sprawiedliwości.

Z wyżej wymienionych szczególną uwagę przy wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego warto zwrócić na punkty związane z leczeniem. Najlepiej, aby wysokość kosztów związanych z ewentualnym leczeniem nie była niższa niż 10 000 euro. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć, a lepiej być zawsze przygotowanym na najgorsze niż dopiero po fakcie zastanawiać się jak wybrnąć z tarapatów. Leczenie za granicą potrafi być naprawdę kosztowne, więc lepiej nie skąpić paru złotych na ubezpieczenie. Jeżeli chodzi o dodatkowe opcje warto zastanowić się nad wykupieniem poniższych:

  • pokrycie kosztów związane z koniecznością wyrobienia nowych dokumentów,
  • pokrycie odszkodowania w przypadku, gdy się kogoś skrzywdzi,
  • rekompensata w razie skrócenia wyjazdu wakacyjnego.

Dogadując się z ubezpieczycielem koniecznie należy wspomnieć o swoich chorobach, jeśli się jakieś ma. Trzeba również poinformować agenta ubezpieczeniowego o zamiarze uprawianie sportów ekstremalnych zagranicą oraz ryzykiem z tym związanym. Nie warto oszczędzać na ubezpieczeniach, szczególnie gdy w podróż wybieramy się na własną rękę. Wtedy za jednorazową naprawę samochodu zapłacimy nawet 1000zł, a ubezpieczenie na okres dwóch tygodni nie kosztuje więcej niż 300zł, warto więc się zastanowić czy warto na nim oszczędzać i z niego zrezygnować. Wiadomo, że szansa na wypadek wynosi mniej niż 5%, jednak zawsze istnieje i trzeba mieć to na uwadze.

Dodaj komentarz