Ubezpieczenie samochoduPodstawowym zadaniem, które pełni najtańsze ac jest oczywiście ochrona samochodu ubezpieczonego, przed ewentualnymi szkodami i innymi nieprzyjemnymi wydarzeniami, które mogą mieć miejsce. To właśnie na zakres ochrony zwraca się największą uwagę przy wyborze odpowiedniego dla siebie ubezpieczenia. Sporo czasu poświęcamy także i na to, aby odpowiednio wybrać takiego ubezpieczyciela gdzie uzyskać można najtańsze oc.

Jest to dobre z ekonomicznego punktu widzenia podejście, ale oczywiście także nie zawsze. W wielu sytuacjach zachodzi bowiem potrzeba, aby zwrócić swoją uwagę na inne czynniki, które umowa ubezpieczeniowa powinna obejmować. Jednym z nich jest tak zwane ryzyko utraty wartości handlowej pojazdu, jeśli dojdzie do wypadku. Może mieć to znaczenie w przypadku firm, ale także i wtedy kiedy ubezpieczany jest samochód o stosunkowo wysokiej wartości rynkowej.

Kalkulator ubezpieczenia

Do szacowania kosztów ubezpieczeń najlepiej jest wykorzystywać profesjonalne narzędzia takie jak kalkulator ubezpieczenia oc czy kalkulator ac. Mogą one znacznie ułatwić wybór odpowiedniego ubezpieczyciela oraz sprawdzić gdzie faktycznie przyjdzie nam zapłacić o wiele mniej. Standardowe oc samochodu nie przewiduje też wypłaty zaliczek, niezależnie od tego czy chodzi o naprawę samochodu czy też o zaliczkę na zwrot kosztów leczenia, które to koszty mogą być stosunkowo wysokie w razie wypadku drogowego. Dlatego też dobrze jest zadbać o to, aby wykupywane ubezpieczenie opcję taką posiadało. W przypadku OC pozwoli to na pokrycie kosztów w razie gdy ubezpieczony jest sprawdzą wypadku.

Odbiór zaliczki

Polisa AC tego typu działa oczywiście odwrotnie, ubezpieczony może od razu liczyć na wypłatę zaliczki na poczet przyszłego odszkodowania. Zrozumiałe jest to, że ustalenie kwoty odszkodowania, które faktycznie zostanie wypłacone wymaga już trochę więcej czasu. Nie wszystkie tanie ubezpieczenia są takiej możliwości pozbawione. Odebranie zaliczki nie jest równoznaczne ze zgodną na otrzymanie zaproponowanego przez ubezpieczyciela odszkodowania. Jeśli ubezpieczony nie zgada się w tej kwestii ze swoim towarzystwem ubezpieczeniowym to zawsze może dochodzić swoich praw przed sądem, od czego także można się dodatkowo ubezpieczyć.

Dodaj komentarz