Ubezpieczenie smartfona know how

Smartfon to dla wielu z nas druga, a raczej trzecia ręka. Mamy tam swoje ważne notatki, zapiski, adresy no i oczywiście numery telefonów.

Już sam ten fakt, powoduje, że wartość naszego smartfona znacząco wzrasta, nie mówiąc już o tym, że te prawdziwe cuda techniki mają rzecz jasna swoją dużą rynkową wartość.

Ograniczyć straty

Smartfony pomimo, że mają wiele przydatnych funkcji często giną. Zostają w wielu różnych miejscach lub po prostu zostają skradzione. Powoduje to sporo kłopotów i duże straty finansowe. Chociaż oczywiście od razu możemy je ograniczyć poprzez zablokowanie karty sim. Nadal jednak pozostaje fizyczne utracenie potrzebnego nam sprzętu wraz z danymi. Wtedy przyda się nam dobrze przemyślane ubezpieczenie mienia jakim są ubezpieczenia smartfona. Taki produkt jest dostępny obecnie we wszystkich polskich sieciach komórkowych. Ale uwaga będzie pokrywało ono koszty szkody tylko w wypadku kradzieży. Zagubienie nie może być w żaden sposób objęte roszczeniem odszkodowawczym.

Co robić?

Jeśli jesteś pewien, że Twój telefon został skradziony jak najszybciej powiadom policję i jednocześnie zablokuj kartę. Uchroni Cię to przed nieuprawnionym użyciem przez złodziei systemu bankowości elektronicznej. Poza tym jedynie na podstawie zaświadczenia z policji o kradzieży możemy ubiegać się o odszkodowanie. Potrzebny nam będzie również udokumentowanie, że to my jesteśmy właścicielem rzeczonego telefonu. Taki zestaw dokumentów pozwoli Ci również na zablokowanie numeru MEI i tym samym uniemożliwienie korzystania z tego telefonu w żadnej dostępnej sieci.

Pozostaje pytanie czy warto?

Tak ponieważ ubezpieczenie już nawet od 5 złotych miesięcznie gwarantuje nam nie tylko ubezpieczenie od kradzieży, ale od nieuprawnionych połączeń nawet do 4000 złotych. Poza tym ochrona obejmuje nie tylko kradzież, ale również rabunek i dewastacje.

A co z danymi

Tych oczywiście ubezpieczyciel raczej nie pomoże nam odzyskać. Te najlepiej mieć zawsze zduplikowane na zewnętrznych serwerach i tak naprawdę niezbyt wiele przechowywać w telefonie.

Dodaj komentarz