Ubezpieczenie turystyczne a ciążaDzisiaj wszyscy podróżujemy bardzo chętnie. W gronie licznych podróżujących nie brakuje także kobiet w ciąży. Co mają im do zaproponowania firmy ubezpieczeniowe, jeśli przed wyjazdem chcą wykupić ubezpieczenie?

Prawidłowo przebiegająca ciąża nie wiąże się z zakazem podróżowania. Kobieta powinna jednak pamiętać, że ciąża jest stanem wyjątkowym. Tak też ciążę traktują wszystkie firmy ubezpieczeniowe. Są one zdania, że sprzedaż ubezpieczenia dla ciężarnej kobiety związana jest ze zwiększonym ryzykiem. Ale mimo to nie odmawiają sprzedaży ubezpieczeń także przyszłym mamom. Biorą jednak pod uwagę przed podjęciem decyzji cel podróży i miesiąc ciąży. Panie, których celem są państwa członkowskie Unii Europejskiej powinny wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Czasem jednak karta EKUZ to zbyt małe zabezpieczenie.

 Jaki zakres ubezpieczenia?

Spora liczba działających w Polsce towarzystw ubezpieczeniowych proponuje kobietom w ciąży jedynie ochronę ubezpieczeniową, która polega na pokryciu kosztów tylko jednej wizyty lekarskiej, która jest związana z ciążą. Kobieta w ciąży może też liczyć, że jej ubezpieczyciel pokryje koszty tylko jednego transportu do placówki medycznej. To trzeba przyznać bardzo słaba oferta. Rzadkością są firmy, które zapewniają ochronę na wypadek przedwczesnego porodu. Wśród wyłączeń znajdują się także nieprzewidziane powikłania.

 Ciąża mnoga

W przypadku kobiet w ciąży mnogiej sytuacja nie wygląda ciekawie. Taka kobieta będzie musiała mieć naprawdę bardzo dużo szczęścia, aby udało jej się znaleźć ubezpieczyciela, który sprzeda jej dodatkowe ubezpieczenie. Ciążą mnoga jest ciążą podwyższonego ryzyka, także dla firmy ubezpieczeniowej. Stąd problemy ze znalezieniem firmy, która zechce kobiecie w takiej ciąży zapewnić większą ochronę.Oferta ubezpieczeń dodatkowych dla kobiet w ciąży jest bardzo skromna. Zanim więc przyszła mama podejmie decyzję o wyjeździe powinna o bardzo starannie przemyśleć. Czasem mimo wszystko warto z wyjazdu zrezygnować, aby oszczędzić sobie niepotrzebnych kłopotów i stresu.

Dodaj komentarz