Ubezpieczenie turystyczne a stan błogosławionyKobiety spodziewające się dziecka nie rezygnują już dzisiaj z podróżowania. Wiele z nich decyduje się na wyjazdy również na krótko przed rozwiązaniem. Czy przyszła mama, która decyduje się na taki wyjazd, również może wykupić ubezpieczenie turystyczne? Jak do stanu błogosławionego podchodzą towarzystwa ubezpieczeniowe?

Prawidłowo przebiegająca ciąża nie jest przeciwwskazaniem do podróżowania. Trzeba jednak pamiętać, że towarzystwa ubezpieczeniowe traktują ciążę jako stan podwyższonego ryzyka i w związku z tym podczas ubezpieczania decydują się stosować specjalne zasady. Niektóre towarzystwa w ogóle nie decydują się na sprzedaż polis turystycznych kobietom, które właśnie spodziewają się dziecka.

 Zakres ubezpieczenia

Czynnikiem, który towarzystwa ubezpieczeniowe zawsze biorą pod uwagę w przypadku kobiet ciężarnych jest to, w którym miesiącu ciąży znajduje się kobieta. Znaczenie ma także kierunek podróży. Kobiety, które podróżują do jednego z państw europejskich nie mogą zapomnieć o wyrobieniu karty EKUZ. Jest to podstawa, która zapewni bezpłatną pomoc medyczną. W przypadku państw spoza Unii Europejskiej karty nie zapewnia żadnej ochrony. Niezbędna jest więc polisa ubezpieczeniowa.

 Ciąża bliźniacza

Podejście towarzystw ubezpieczeniowych jest do tej kwestii bardzo różne. Wiele opłaca koszta tylko jednej wizyty lekarskiej mającej związek z ciążą. Bez wątpienia nie jest to zbyt szeroka ochrona. Większość firm ubezpieczeniowych nie zapewnia także opłacenia kosztów poniesionych w związku z przedwczesnym porodem czy powikłaniami. Pojawia się więc pytanie, czy wyjazd w czasie ciąży jest naprawdę dobrym rozwiązaniem. To już przypadek pod każdym względem wyjątkowy. W tym wypadku nie ma co liczyć na możliwość wykupienia polisy turystycznej. Kobiety spodziewające się bliźniąt nie powinny podróżować na zbyt dalekie odległości. Jest to bowiem ciąża wysokiego ryzyka, a wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego jest po prostu niemożliwe. Rozsądniej jest więc przełożyć podróż na czas już po porodzie.

Dodaj komentarz