Ubezpieczenie turystyczne dla amatorów sportów wodnychWakacje to dla wielu osób okazja do aktywnego wypoczynku. Wśród tych osób na pewno sporą grupę stanowią osoby, które amatorsko uprawiają sporty wodne. Czy w ich przypadku możliwe jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego? Jaką składkę osoby te będą musiały zapłacić?

W przypadku sportów wodnych towarzystwa ubezpieczeniowe bardzo różnie oceniają ryzyko z nimi związane, co oznacza, że mogą występować różnice w wysokości naliczanych składek. Są rodzaje sportów wodnych, które wszystkie firmy ubezpieczeniowe uznają za wysoce ryzykowane, są też takie, które firmy uważają, że nie podnoszą ponoszonego przez nie ryzyka. Dlatego warto sprawdzić, jak wybrana przez nas firma traktuje uprawianą przez nas dziedzinę sportu.

 Kajakarstwo

Odnośnie tej dyscypliny panują dość duże różnice pomiędzy pomiędzy poszczególnymi firmami ubezpieczeniowymi. Jedni ubezpieczyciele traktuję tę dyscypliną zw wybitnie rekreacyjną i nie stosują zwyżki składki. Z kolei inne są zgodne uznać kajakarstwo za sport rekreacyjny, który jednak jest obarczony nie zbyt dużym ryzykiem i podnoszą wysokość składki, ale tylko minimalnie. Ale są i takie, które uważają, że w przypadku tej dyscypliny ponoszone ryzyko jest bardzo wysokie i stosują dużą zwyżkę.

 Pływanie

Panuje w tym przypadku zgodność wśród wszystkich ubezpieczycieli. Wszyscy uznają pływanie za sport o charakterze wyłącznie rekreacyjnym i nie stosują w tym przypadku zwyżki składki. Na to, czy w tym przypadku ubezpieczyciel zastosuje zwyżkę składki wpływ ma to, czy do nurkowania używamy specjalistycznego sprzętu, czy też nie. Jeżeli nurkujemy bez sprzętu, to zwyżka składki nie będzie miała miejsca. Jeśli jednak korzystamy ze sprzętu, to musimy liczyć się ze zwyżką składki to dość znaczną. Czy zostanie zastosowana zwyżka składki zależy od ubezpieczyciela. Dla jednych jest to dyscyplina o charakterze rekreacyjnym i dlatego nie ma konieczności stosowania zwyżki składki. Z kolei inne firmy mogą zastosować zwyżkę składki uznając windsurfing za sport obarczony

Dodaj komentarz