Ubezpieczenie turystyczne dla kobiet w ciążyDzisiaj w dalekie podróże wybierają się także kobiety w ciąży. Czy dla kobiet ciężarnych firmy ubezpieczeniowe mają jakieś specjalne oferty? Czy w ogóle decydują się na sprzedaż polis turystycznych kobietom, które spodziewają się dziecka?

Oferta ubezpieczeń turystycznych dla kobiet w ciąży nie jest zbyt szeroka. Są oczywiście różnice pomiędzy propozycjami poszczególnych firm ubezpieczeniowych, dlatego, jeśli kobieta w ciąży ma w planach wyjazd na zagraniczne wakacje powinna poznać oferty kilku firm. Do rzadkości należą jednak firmy, które decydują się na sprzedaż polisy, która chroniłaby kobietę na wypadek zdarzeń, które mogą się przytrafić po trzydziestym drugim tygodniu ciąży.

Zakres ochrony

W zdecydowanej większość firm ubezpieczeniowych kobieta w ciąży może liczyć jedynie na pokrycie kosztów jednej tylko wizyty lekarskiej oraz kosztów ewentualnego transportu pod warunkiem, że koszty nie przekroczą stu euro. Jeśli do szukania ofert kobieta przystąpi odpowiednio wcześnie to jest szansa, że znajdzie firmę ubezpieczeniową, która zwraca koszty na wypadek przedwczesnego porodu. Szanse na znalezienie ubezpieczyciela gotowego pokryć wszystkie koszty leczenia są bardzo nikłe.W przypadku kobiet w ciąży bliźniaczej sytuacja wygląda jeszcze gorzej, w zasadzie spodziewając się bliźniąt nie ma szansy na wykupienie ubezpieczenia turystycznego.

 Ciąża bliźniacza

Ciąża bliźniacza jest uważana za ciążę o wysokim ryzyku, dlatego żadna firma ubezpieczeniowa nie chce ubezpieczać kobiet, które mają urodzić spodziewają się narodzin bliźniąt.Mimo trudności z wykupieniem ubezpieczenia kobiety w ciąży, jeśli tylko nie ma przeciwwskazań lekarskich nie muszą rezygnować z zagranicznych wyjazdów. Jeśli tylko dobrze przyjrzą się ofertom firm ubezpieczeniowych, mają szansę na znalezienie ubezpieczyciela, który zaproponuje im dość szeroki zakres ochrony. Planując wczasy w Europie panie powinny koniecznie zabrać ze sobą Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, która zapewni im dostęp do publicznych placówek służy zdrowia.

Dodaj komentarz