Ubezpieczenie wypadkowe-czy ma sens?Każdy z wykonywanych przez ludzi zawodów niesie ze sobą ryzyko wypadku. Mogą mieć one różny charakter. Dużo bardziej ryzykowny jest zawód górnika czy zawodowego kierowcy niż na przykład pracownika biurowego. Choć tak naprawdę wypadek może zdarzyć się wszędzie. Nawet tam, gdzie jego ryzyko jest minimalne. Dlatego ubezpieczenie wypadkowe warto posiadać. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jakie konsekwencje poniesie za sobą zwyczajne skręcenie kostki. Nie możemy się spodziewać, że niegroźnie wyglądająca stłuczka samochodowa, przyczyni się do znaczących uszkodzeń jamy brzucha. A to czego nie jesteśmy w stanie przewidzieć, lepiej objąć ubezpieczeniem.

Wady i zalety

Zalety takiego ubezpieczenia nie trudno dostrzec. Na pewno daje nam poczucie bezpieczeństwa. Gwarantuje wypłatę świadczeń, jeśli ulegniemy wypadkowi, który uniemożliwi nam wykonywanie obowiązków zawodowych i tym samym przyczyni się do utraty źródła utrzymania. Ubezpieczenie wypadkowe może również zapewniać nam dodatkową opiekę medyczna, jeśli okaże się ona niezbędna. Najczęściej ten rodzaj ubezpieczenia wykupują osoby wykonujące zawody o podwyższonym ryzyku: ludzie pracujący na wysokościach, w styczności z prądem czy innymi niebezpiecznymi czynnikami. Zdarza się, iż ubezpieczenie wypadkowe proponuje pracodawca w ramach ubezpieczenia grupowego. Mając świadomość ryzyka, jakie ponoszą pracownicy i dbając o ich życie i przyszłość, proponuje im ubezpieczenie wypadkowe.

Korzystne warunki

Zawierane dla większej ilości osób, najczęściej ma korzystniejsze warunki. Gwarantuje ochrona, jednocześnie obniżając jej koszty. Zwykle takie grupowe ubezpieczenie wypadkowe opłaca się składkami miesięcznymi, odciąganymi bezpośrednio z wynagrodzeń pracowników. Jego koszt nie jest wysoki. W skali roku to jakieś pięćset złotych, które w razie wypadku da nam możliwość otrzymania świadczenia do dwudziestu razy większego (w skrajnie trudnych okolicznościach). W przypadku mniejszych konsekwencji, będących rezultatem wypadku, świadczenie jest wprost proporcjonalne do poniesionych strat i szacowane przez specjalistów. W razie utraty zdolności do pracy, niektóre z wariantów ubezpieczenia wypadkowego, gwarantują wypłatę co miesięcznych świadczeń o wysokość obieranego wynagrodzenia. Wszystkie gwarancje wynikają z warunków konkretnych umów.  

Dodaj komentarz